banner22

Atalay, mesaj yayınladı

Atalay, mesaj yayınladı
banner32

KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay yazılı mesaj yayımlayarak, Avusturya'nın başkenti Viyana’da dün yaşanan terör saldırısını kınadı. 
Atalay mesajında “Viyana’da dün meydana gelen terör saldırısı sonucunda hayatını kaybeden ve yaralananların olduğunu öğrenmiş olmanın üzüntüsü içindeyiz” ifadelerini kullandı.
Kimden gelirse gelsin,  siyasi, dini ve etnik kökeni ne olursa olsun masum insanların canına kıymanın hiç şüphesiz canilik olduğunu, buna asla meşruiyet atfedilemeyeceğini ve asla kabul edilemez olduğunu kaydeden Atalay, “Hangi motifle ortaya çıkarsa çıksın hiçbir gerekçe bu caniliği haklı hale getiremez” dedi.
Mesajına “Tüm insanlığın ortak düşmanı olan terörü süfli emellerine ulaşmak için araç haline getirenlerin, getirmek isteyenlerin planlarının farkında olarak etnik ve dini fobiler ve farklılıklar üzerinden nefret tohumu ekmek isteyenlere karşı insanlık olarak dayanışma içinde olmaya her geçen gün daha çok ihtiyacımız var” şeklinde devam eden Atalay şunları kaydetti: 
“Bazı sivil Türkler, kendi hayatlarını tehlikeye atarak başka insanları ve yaralı polis memurunu korumaya ve kurtarmaya çalışarak ihtiyacımız olan dayanışmayı göstermişler, yanlış/kötü olana insanlık olarak karşı durma umudumuzu güçlendirmişlerdir. Onları da gösterdikleri bu yürekli davranışlarından dolayı kutluyor, teşekkür ediyoruz. 
Bu vesileyle Kıbrıs Müslümanları olarak din, ırk, etnisite ve coğrafya ayırt etmeksizin her türlü terör eylemini lanetliyor, Avusturya/Viyana’da gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınıyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralananlara acil şifalar diliyoruz”

banner56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER