Bağımsızlık İttifakı'ndan Akıncı'ya eleştiri

Bağımsızlık İttifakı'ndan Akıncı'ya eleştiri
banner78

Bağımsızlık İttifakı, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı “hükümetin bilgi ve onayı olmadan Rum tarafından tıbbi malzeme talebinde” bulunduğu gerekçesiyle eleştirdi.

banner69
Bağımsızlık İttifakı yazılı açıklamasında, KKTC’nin Cumhurbaşkanı makamında bulunan kişinin, Anayasa’nın öngördüğü yetkileri kapsamında görevini yürütmek zorunda olduğunu savundu.

Cumhurbaşkanı’nın yetki ve görevlerinin Anayasa ile belirlendiği ifade edilen açıklamada, Cumhurbaşkanı’nın Anayasa’nın kendine verdiği yetkileri aştığı ve Rum tarafından tıbbi malzeme talep etmesiyle “devlet veya kamu kuruluşlarının işini yüklenmiş” olduğu savunuldu.

Cumhurbaşkanı’nın, hükümetin bilgi ve onayını almadan Rum hükümetinden yapmış olduğu yardım talebi ile “devletin bütünlüğünü temsil etme görevini” de açıkça ihlal ettiğini iddia eden Bağımsızlık İttifakı, Cumhurbaşkanı’nın; anayasal görev ve yetkilerine gereken hassasiyeti göstermesi gerektiğini ifade etti.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yuh İttifakı
Yuh İttifakı - 1 yıl Önce

Yörü be anormal git işine..Garavolli gibi çıktın ortaya gene..Sen Akıncı'yı eleştirecek seviyedemisin ulan...Dabella İttifakı'ymış gendisi...

SIRADAKİ HABER