banner22

Bağzıbağlı: "Yapım ve tasarım hatalarının giderilmesinde akademisyenlerden destek alınacak"

Bağzıbağlı: "Yapım ve tasarım hatalarının giderilmesinde akademisyenlerden destek alınacak"

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığının karayolları konusunda üniversiteler ile işbirliği yapacağını açıkladı.

Bağzıbağlı, üniversitelerin uzman akademisyen ekipleri ve Karayolları Dairesi bünyesinde bulunan uzman ekiplerin, karayollarının mevcut fiziki durumu, drenaj sistemi ve sanat yapılarının artan yağış miktarlarına uygunluğunun bilimsel olarak incelenip raporlanacağını belirtti.

Bağzıbağlı’nın açıklaması şu şekilde:

“Son dönemlerde yaşadığımız aşırı yağışlar ve kaydedilen yağış miktarları bugüne kadar ülkemizde yapılan altyapıların yetersizliği gerçeğini hepimize göstermiştir.

Bu çerçevede bakanlığımız bir inisiyatif alarak Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ), Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi-Kuzey Kıbrıs Kampusu (ODTÜ-KKK) bünyesinde yer alan, konu hakkında uzman akademisyen ekibi ile Karayolları Dairesi bünyesinde bulunan uzman ekipleri işbirliği ile ülke genelinde karayollarının mevcut fiziki durumu, drenaj sistemi ve sanat yapılarının artan yağış miktarlarına uygunluğu bilimsel olarak incelenip raporlanacak.

Bu incelemeler sonucunda tespit edilecek aksaklıklar ile yapım ve tasarım hatalarının giderilmesi konusunda hazırlanacak projelerde söz konusu akademisyenlerin desteği alınacak.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 12:29
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24