Bakan Özersay KTFF ve LTTFF onuruna akşam yemeği verdi

Bakan Özersay KTFF ve LTTFF onuruna akşam yemeği verdi
banner83
banner80

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Bakanlığının himayelerinde gerçekleşecek “Cumhuriyet Kupası 2018” organizasyonunda karşılaşacak olan Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu (KTFF) U 21 Karması ile Londra Türk Toplumu Futbol Federasyonu (LTTFF) U 21 Karması onuruna bir akşam yemeği verdi.

Bakan Özersay yemekte yaptığı konuşmada, hükümet olarak yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türklere yönelik başlatmış oldukları proje çerçevesinde Türk gençlerinin farklı aktiviteler bağlamında ülkemizi ziyaret etmelerini her açıdan desteklediklerini ve bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Özersay, yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türklerin sosyal anlamda bir araya gelerek bir dayanışma ruhu içerisinde hareket etmelerine önemli ölçüde katkı koyan kurumlardan birisi olan LTTFF yetkililerini de bugüne değin yapmış oldukları çalışmalar ile ilgili olarak kutladı.

Bakan Özersay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 35. Kuruluş Yıldönümü bağlamında yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türk gençlerin ülkemizde bulunmasından memnuniyet duyduğunu ve önümüzdeki dönemde de buna benzer etkinlikleri ellerinden geldiğince hükümet olarak destekleyeceklerini de sözlerine ekledi.

Bakan Özersay konuşmasının ardından federasyon yetkililerine plaket takdim ederken, LTTFF yetkilileri de Özersay’a forma hediye etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER