BAKAN ŞAHALİ, EGE ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİ, REKTÖR BUDAK İLE GÖRÜŞTÜ

  İzmir’de temaslarını sürdüren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ege Üniversitesi Rektörü Prof....

BAKAN ŞAHALİ, EGE ÜNİVERSİTESİ'Nİ ZİYARET ETTİ, REKTÖR BUDAK İLE GÖRÜŞTÜ
banner32

 

 İzmir’de temaslarını sürdüren Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’la da biraraya geldi.
Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Bakan Şahali, görüşmede bakanlıkla Ege Üniversitesi arasında 2013 yılında imzalanan ve halen yürürlükte bulunan Organik Tarım Projesi'ne ilişkin işbirliği protokolünün kapsamının genişletilerek yeniden yapılandırılması konusunu ele aldı.

banner69
Görüşmede organik tarım eğitimi ve uygulamalarında bakanlık ile Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi arasındaki işbirliğinin geliştirilmesi kararı alındı. Ayrıca üniversitenin akredite olmuş laboratuvar olanaklarından da yararlanılması konusunda görüş birliğine varıldı.
Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Bolca’yla da bir araya geldi. Görüşmede, Kuzey Kıbrıs'taki tarımsal alanlarda toprak etütlerinin güncellenmesi ve uygun bitki deseninin oluşturulmasına ilişkin bir çalışmanın başlatılması konusunda mutabakata varıldı

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER