BAYBARS CEZAEVİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU

 “YENİ CEZAEVİ BU YIL SONU TAMAMLANABİLİR” İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Merkezi Cezaevi’ndeki sorunlara ivedi çözümler bulabilmek...

BAYBARS CEZAEVİ'NDE İNCELEMELERDE BULUNDU
banner83
banner80

 

“YENİ CEZAEVİ BU YIL SONU TAMAMLANABİLİR”

 

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Merkezi Cezaevi’ndeki sorunlara ivedi çözümler bulabilmek adına Merkezi Cezaevi’nde incelemelerde bulundu.Baybars mahkum ve gardiyanların sorunları ile fiziki kapasitesindeki eksikliklerle ilgili tedbirler alabilmek maksadıyla ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi.

 

banner69
İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Merkezi Cezaevi’ndeki sorunlara ivedi çözümler bulabilmek adına Merkezi Cezaevi’nde incelemelerde bulundu.

 

Baybars, ziyaret esnasında basına yaptığı açıklamada, cezaevindeki bazı sorunların kangrenleştiğine işaret ederek, ivedilikle tutuklu, mahkum ve gardiyanların sorunları ile fiziki kapasitesindeki eksikliklerle ilgili tedbirler alabilmek maksadıyla ziyareti gerçekleştirdiğini söyledi. Minareliköy’deki yeni cezaevinin yapımının devam ettiğini kaydeden Baybars, cezaevinin 2018 sonu bitebilecek durumda olduğunu söyledi.

 

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, “Gardiyanların özlük hakları, kadro ve terfileriyle ilgili sorunların çözülmesi noktasında ilerideki günlerde adım atma niyetindeyiz. Cezaevindeki işleyiş ve disiplinin yanı sıra mahkumların topluma kazandırılmasıyla ilgili pek çok yasal eksiklik var. Yasal eksikliklerin giderilmesi yönünde adımlar atıyoruz” dedi.

Cezaevi verilerine göre bugün cezaevinde 364 mahkum ve cezası kesinleşmemiş 178 tutuklu bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER