“BM kararlarını yok sayan bir zihniyetle karşı karşıyayız”

“BM kararlarını yok sayan bir zihniyetle karşı karşıyayız”
banner32

Birleşik Kıbrıs Partisi (BKP) Genel Başkanı İzzet İzcan, Türkiye  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, egemen eşitlik temelinde iki devletli çözüm talebini ortaya koymasının kabul edilmez olduğunu, görüşme sürecini başlamadan bitireceğini savundu.

Türkiye’deki iktidarı eleştiren İzcan,  “BM kararlarını yok sayan bir zihniyetle karşı karşıyayız” ifadelerini kullandı.

banner69
Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın,  KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’i hedef  göstermesinin, “çözüm yanlısı güçlere karşı duyduğu nefreti ortaya koyduğunu” iddia eden  İzzet İzcan, “BKP,  KTÖS ve onun Genel Sekreteri Şener Elcil’in yanında durmaya devam edecektir” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın  davranış ve konuşmalarını eleştiren İzcan, “yağ ve şükran çekerek, Kıbrıs Türk toplumunun kimlik ve varlığının korunamayacağını” öne sürdü.

İzcan, federal çözüm yanlısı kesimlerle  güçlerini birleştirerek, barış mücadelesine devam edeceklerini belirtti.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sultan Özcan
Sultan Özcan - 6 ay Önce

İzzet izcan. Ne zaman öğreneceksin ki Türkiye olmasaydı bu gün Kıbrıs Türk’ü olmayacaktı aynen Girit’te gibi. Garantör İngiltere ve BM ne zaman yanımızda oldu. BM Bosniada ne yaptı. Rohingada ne yaptı. Kaşmirde ne yaptı. Filistin’de ne yaptı.

SIRADAKİ HABER