"Böyle zamanda daha çok yerli balık tüketelim ve yerli balıkçıları destekleyelim"

"Böyle zamanda daha çok yerli balık tüketelim ve yerli balıkçıları destekleyelim"
banner80

banner69
Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti'ni temsilen Kıbrıs Genç Tv’de Muazzez Gazihan’ın hazırlayıp sunduğu  Gündem Özel programına telefon ile katılan Biyolog Damla Beton ve Deniz Biyoloğu  Dr. Robin Snape halkı,yerel balıkçıyı desteklemek ve yerli balık tüketmeye çağırdı.

Kuzey Kıbrıs Kaplumbağaları Koruma Cemiyeti, koronavirüs salgınından dolayı Yeşil Hat üzerinden satışların askıya alınmasıyla balıkçıların yakaladıkları balıkları satmakta zorlandığını ifade ederek vatandaşların daha çok balık tüketmeleri çağrısında bulundu.
Biyolog Damla Beton ve Deniz Biyoloğu  Dr. Robin Snape, balıkçılık sektörüne desteklerini belirterek bu zor dönemde ülkemiz balıkçılarımızı desteklememiz gerektiğini söyleyerek özellikle şimdi balığın en fazla avlandığı döneme girildiğini  ve balıkçılardan hatta marketlerden özellikle ülkemizde yakalanmış taze balık almamız ve tüketmemeiz gerektiğine vurgu yaptı. Beton ve Dr. Robin Snape “ Denizlerimizde tutulan taze balıkları yiyerek hem balıkçıları desteklemiş  hem de sağlıklı bir bünye ile hastalıkla daha kolay savaşalım”şeklinde konuştu

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER