banner22

“Bu bir varoluş kavgasıdır ve Basın-Sen her daim olduğu gibi bu kavgada yerini alacaktır”

“Bu bir varoluş kavgasıdır ve Basın-Sen her daim olduğu gibi bu kavgada yerini alacaktır”
banner32

 Basın Emekçileri Sendikası (BASIN-SEN) Başkanı Ali Kişmir, gelinen aşamada toplumsal varoluş kavgası verilmesinin artık kaçınılmaz olduğunu söyleyerek, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın (KTÖS) dün Meclis önünden yaptığı eylem ve grev çağrısına destek belirtti.

Yazılı açıklama yapan Kişmir, KTÖS ile birlikte toplumsal her türlü mücadelede omuz omuza yürüyeceklerini belirterek, “Bu bir varoluş kavgasıdır ve Basın-Sen her daim olduğu gibi bu kavgada yerini alacaktır” ifadelerini kullandı. 
Kişmir açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Bugüne kadar, yani 44 yıldır seçimler, siyasi partiler ve kurulan hükümetlerle geldiğimiz nokta ortadadır. Ankara’nın dayatmalarına boyun eğen ve kendi toplumunun çıkarlarını değil, Ankara’nın çıkarlarını öncelik haline getiren gelmiş geçmiş tüm hükümetler bizlere göstermiştir ki, toplumsal bir mücadele verilmeden bu bataklıktan kurtulmak mümkün değildir”
Hedeflerinin Kıbrıslıların bu topraklarda var olabilmesi ve bu topraklara kök salabilmesi olduğunu kaydeden Kişmir, bölünmüş değil birleşik bir Kıbrıs’a ulaşmanın en öncelikli hedefleri arasında yer aldığını belirtti. 
Bu bağlamda ilerici örgütlerin yapacakları tüm eylem ve grevlere destek vereceklerini açıklayan Kişmir, diğer ilerici örgütleri de bu çerçevede net bir tavır ortaya koymaya davet etti. 
Kişmir, “Evet, biz tarafız, kültürümüzün, toplumumuzun, barışın ve özgürlüğün tarafıyız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 15:32
banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49