Bu gece Kadir Gecesi

Bu gece Kadir Gecesi
banner83
banner80

ATAOĞLU

Demokrat Parti Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda, bu gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni etti.

Ataoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı mübarek Ramazan-ı Şerif'in son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi'ni idrak etmenin heyecanını yaşıyoruz.

Bu anlamlı gecenin, sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm vatandaşlarımızın Kadir Gecesi'ni en içten dileklerimle kutluyor; memleketimize, milletimize ve tüm insanlığa huzur ve esenlikler getirmesini diliyorum.”

Din Görevlileri Derneği, halkın, Müslüman Türk dünyasının ve İslam âleminin Kadir Gecesini kutlayarak, barışın, adaletin, kardeşliğin, hoşgörünün,  huzur ve mutluluğun bütün yeryüzünde tesisini ve devamını diledi. 

Dernek Başkanı Gökan İnik, bu gece idrak edilecek Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda, Kadir gecesinin “Bin aydan daha hayırlı” olan mübarek bir gece olduğuna işarete ederek, “ Kadir gecesini bu derece yücelten sebeplerden biri, insanlığın dünya ve ahiret mutluluğunu elde edebilmesi, insanlık âlemini zulmetten nura ve huzura kavuşturmak için gerekli olan temel esasları ihtiva eden Kur'an-ı Kerim'in, bu geceden itibaren insanlığın ufuklarını aydınlatmaya başlamış olmasıdır” dedi.

Bu gecede bolca dua edilmesi çağrısı yapan İnik,  şunları kaydetti:

“Mevcut pandemi vesilesi ile camilerimizde cemaat olarak bir araya gelemeyecek olsak da her birimiz evimizi birer mescide çevirerek, bu mübarek geceyi idrak edebiliriz. Bu mübarek kandil gecesinde çokça dua edelim. Kendimiz için, ailemiz için, ülkemiz için, İslam Âlemi ve bütün insanlığın kurtuluşu için bolca dua edelim.

İki yıldan beridir bütün Dünyayı sağlık, ekonomik, sosyal ve kültürel açıdan olumsuz etkileyen, Covid-19 pandemi sürecinin de sona ermesi için, Rabbimize bu mübarek kadir gecesinde bolca dua ve niyazda bulunalım. 

Maddî-manevi bütün sıkıntılarımıza, bunalan ruhlarımıza, daralan kalplerimize bu gecenin bir şifa olması duası ile halkımızın, Müslüman Türk dünyasının ve İslam âleminin Kadir Gecesini kutlar, barışın, adaletin, kardeşliğin, hoşgörünün,  huzur ve mutluluğun bütün yeryüzünde tesisini ve devamını Yüce Allah’tan niyaz ederim.”

MDP

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Başkanı Buray Büsküvütçü, Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Ekonomik ve sağlık alanında zor günler yaşadığımız bu günlerin biran önce son bulup insanların daha refah daha güzel günlerde yaşamasını canı gönülden istiyorum” dedi.
Büsküvütçü,  “Bin aydan daha hayırlı olduğu müjdelenen, kitabımız Kur'an-ı Kerim'in indirildiği gece olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşamaktayım” dediği mesajında, herkesin Kadir Gecesi’ni kutladı.
Dün Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıyı da kınayan Büsküvütçü, “ Dünyada birçok sorunun olduğu bu günlere rağmen hamdolsun Kadir Gece'mizi idrak ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2021, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER