Bugün Anneler Günü...

Bugün Anneler Günü...
banner83
banner80

Bugün Anneler Günü… KKTC Anneler Derneği, annelere olan “Sevginin” ve içten güzel “Bir Çift Sözün” yerini hiçbir hediyenin alamayacağını belirterek, tüm annelerin gününü kutladı.
Her yıl yılın annesini seçen KKTC Anneler Derneği bu yıl “Kıbrıs Türk Annelerini” Yılın Anneleri ilan etti.
Dernek eş Başkanı Ayten Işık Anneler günü nedeniyle yaptığı açıklama şöyle;
“‘Cennet Annelerin Ayakları Altındadır’ sözü ile annelerin önemini vurgulayan Peygamberimiz bu mesajı ile insanoğluna dünya üzerinde mutluluğa ulaşmanın sırrını da göstermiş onlara saygı ve sevgi gösterilmesi gerektiğini vurgulamış bulunmaktadır.  
Dünya Anneler günü nedeni ile Kıbrıs Türk halkının varlık ve özgürlük mücadelesinin en derin izlerini taşıyan ve acılarını yaşayan Kıbrıs Türk halkına ‘İnsan Hakları’ bayraktarlığı yapmış büyük fedakarlıklar ile en değerli varlıklarımız ve geleceğimiz olan çocuklarımıza ‘Barışın tek güvencesi olan ‘Bağımsızlık’ gibi insanlığın en yüksek mertebesine ulaşmasında üstün vasıflara sahip olarak yetişmelerini sağlayan Kıbrıs Türk annelerini derneğimiz ‘Yılın Anneleri’ ilan etmiş bulunmaktadır”

ATAOĞLU

Demokrat Parti Genel Başkanı, Turizm ve Çevre Bakanı, Fikri Ataoğlu, annelerin, insanın dünya üzerinde aldığı ilk nefesten son nefese kadar yüreğinde taşıdığı mukaddes değer, olduğunu belirtti.
Ataoğlu’nun Anneler Günü nedeniyle yayımladığı mesajı şöyle;
“Bizleri özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır.
Barış ve sevgi dolu bir dünyanın temeli, annelerin yetiştireceği bireyler sayesinde atılır.
Annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır.
Her günü Anneler Günü gibi yaşayıp yaşatabilmemiz bilinciyle, bizleri koruyup kollayan, mutluluğumuzu kendi mutluluğu, üzüntümüzü kendi üzüntüsü bilen, baş tacımız annelerimizin Anneler Gününü kutluyor, değerli annelerimizin hepsine sevgi, saygı şükran dileklerimi iletiyorum.
Unutmayalım ki, mutlu, güçlü ve güler yüzlü bir toplum, güçlü annelerin omuzlarında yükselir.”

ARIKLI

Başbakan Yardımcısı Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, annelerin her yaşta insan için “en güvenilir, en büyük güç kaynağı” olduğunu söyledi.
Başbakan Yardımcılığı, Ekonomi ve Enerji Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “Anneler, her yaşta insan için en güvenilir, en büyük güç kaynağıdır. Annelerin hayat standartlarının iyileşmesi, eğitim seviyelerinin yükselmesi ve sosyal yaşamda etkin rol üstlenmeleri sağlıklı bir toplum için de vazgeçilmez şartlardır” dedi.
Arıklı’nın mesajında şu ifadelere de yer verildi:
“Peygamberimizin (SAV) ‘Cennet annelerin ayakları altındadır’. Hadis-i Şerif’i,’ Allah’ın emirlerine aykırı olmadığı sürece, bütün annelere saygı göstermek, cennetin önemli bir anahtarıdır ve bu anlamda cennet bütün annelerin ayakları altındadır. 
Anneler yerleri asla doldurulamayan en değerli varlıklarımızdır. Yetişmemizde, hayata atılmamızda her zaman, her koşulda, hiçbir karşılık beklemeden, hayatının her anını sonsuz fedakârlığıyla çocuklarına adayan tüm annelerimizin anneler gününü kutlar, şefkat dolu ellerinden öperim.”

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2021, 15:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER