Çakıcı, hükümeti kadına yönelik şiddetle ilgili tedbir almaya çağırdı

Çakıcı, hükümeti kadına yönelik şiddetle ilgili tedbir almaya çağırdı
banner32

Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, hükümetin toplum içi refahı sağlaması ve insan hak ve özgürlüklerinin laikiyle kadın yaşamında yerini sağlamlaştırabilmesi yönünde çalışmalar yapması gerektiğini belirtti. Çakıcı, hükümeti, kadına yönelik şiddetle ilgili gerekli tedbirleri almaya, merkezlerini düzenlemeye, yasalarını uygulamaya davet etti.

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP Yeni Güçler) Genel Başkanı Prof. Dr. Mehmet Çakıcı, son günlerde kamuoyunun gündemini sarsan ve giderek artan, kadına yönelik şiddetin yıkıcı etkileriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Türk Toplumundaki kadın haklarının ihlalleri, sosyal ve politik açıdan kadının sömürülmesini ve bu gidişatın sonlanmasına dair hukuksal, sosyal ve kültürel bir yapılandırılmanın bugüne kadar gerçekleştirilemediğine vurgu yapan Çakıcı, toplum huzuru ve kadının hak ettiği yaşam standardına erişebilmesi yolunda kültürün, hukuksal ve sosyal değerlerin çarpıtılmasının sürecini erteleyecek yönde bir durum olduğunun önemine dikkat çekti.

Ülkemizde kadına olan şiddetin toplumdaki adaletsiz ve çifte standartçı tutumu destekler nitelikte olduğuna dikkat çeken Çakıcı, ’Kadına yönelik şiddet ve cinayetin artışı olarak hükümetin ve devletin herhangi bir tedbiri bulunmamaktadır. Bu sebeple de kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri daha artacaktır. ’ dedi.

(TAK)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER