Canaltay, İstanbul’da düzenlenecek olan 12’nci ulaştırma ve haberleşme şurasına katılıyor

Canaltay, İstanbul’da düzenlenecek olan 12’nci ulaştırma ve haberleşme şurasına katılıyor
banner94
banner90

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Resmiye Eroğlu Canaltay, bu yıl 12’incisi düzenlenen ve 6-8 Ekim tarihlerinde yer alacak Ulaştırma ve Haberleşme Şurası’na katılmak üzere bugün İstanbul’a hareket edecek.

Bakan Canaltay, şurada ikili temaslarda bulunacak ve T.C. Ulaştırma ve Altyuapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile de baş başa ve heyetler arası bir görüşme gerçekleştirecek.

banner91
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenecek olan 12’inci Ulaştırma ve Haberleşme Şurası, ulaştırma ve haberleşme sektörünün öncülerini bir araya getirecek. Türkiye’nin en kapsamlı ve en önemli etkinliğinin bu yılki teması, Lojistik-Mobilite-Dijitalleşme olarak belirlendi.

Üç gün sürecek şura boyunca, Dünyada ve Türkiye’de ulaştırma sektörünün mevcut durumu ve dinamikleri, sektörlerin geleceğe yönelik planları, öngörüleri, hedefleri ve politikaları konuşulacak. 55 farklı ülkenin yetkilileri, ulaştırma sektör temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum örgüt temsilcilerinin yer alacağı şurada, bakanların katılacağı yuvarlak masa toplantısının yanı sıra özel oturumlar ve sektör panelleri gerçekleştirilecek. KKTC heyeti, deniz ulaşımı, karayolu, havayolu ve haberleşme ile ilgili sektör toplantılarına katılacak.

Cuma akşam üzeri adaya dönecek olan Bakan Canaltay’ın heyetinde Özel Kalem Müdürü Saffet Nadiri, Bakanlık Müdürü Salih Canseç, Telekomünikasyon Dairesi Müdürü Enis Elagöz, Trafik Dairesi Müdürü Ahmet Aydın, Karayolları Dairesi Müdür Vekili Arkın Şansalan, Bilişim Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu (BTHK) Başkanı Kadri Bürüncük, Sivil Havacılık Dairesi Hava Trafik Kontrol Şube Amir Vekili Özgür Ergüden ve Gazimağusa Baş Kılavuz ve Liman Başkanı Kemal Yapıcı yer alıyor.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER