ÇELER, İLK GÖRÜŞMESİ... İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANLARI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini devralan Zeki Çeler, dün ilk görüşmesini İş Sağlığı ve Güvenliği...

ÇELER, İLK GÖRÜŞMESİ...  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ UZMANLARI
banner83
banner80

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevini devralan Zeki Çeler, dün ilk görüşmesini İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği (İSG-BİR) ile yaparak iş sağlığı ve güvenliği konusundaki hassasiyetlerine dikkat çekti.

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, Çeler bugün öğleden sonra İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları Birliği Başkanı Tezel Baykent ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Zeki Çeler, kabuldeki konuşmasında, özel sektörden gelen biri olarak işçinin ve emekçinin hangi şartlarda çalıştığını, nasıl sıkıntılar yaşadığı çok iyi gözlemlediğini belirtti.

İş kazalarını, “iş cinayeti” olarak niteleyen Çeler, bunların önüne geçilememesinin, tüzüklerin uygulamasında devamlılık olmamasının yürek yaktığını, toplumda endişe yarattığını kaydetti.

banner69
Çeler, şöyle devem etti:

 “Dili, dini,  ırkı ne olursa olsun insan insandır. Bir işçinin dünyanın neresinden geldiğinin önemi yoktur. Önlemler alınmıyor ve bu insanlar ölüyorsa, kimsenin kılı kıpırdamayacak diye bir şey yoktur.

Ülkeye geldiği andan itibaren her  işçi devletin sorumluluğundadır. İş güvenliğini uygulayanları tenzih ederek söylüyorum, uygulamayanların yarattıkları sorunlar ve açtıkları yaralar kapanamıyor. Bugünden itibaren bakanlığımız bünyesinde yürütülen  çalışmalar ve yasal  prosedür neyse bunun ağırlığını her kesim üzerinde hissedecek.”

ZEKİ ÇELER’İN İLK İCRAATI

 “PAZAR GÜNÜ İÇİN İNŞAAT İZİNLERİ GERİ ÇEVRİLDİ”

Bakan Çeler, işverenlerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan dilekçeyle talep ettiği Pazar günleri inşaat faaliyetinde bulunma  izinlerinin  göreve yeni gelmesinden dolayı  değerlendirilemediğini ancak 4 Şubat Pazar günü için talep edilen izinlerin geri çevrildiğini söyledi.

Zeki Çeler, 5 Şubat Pazartesi gününden itibaren Dev-İş, Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği  ve ilgili diğer sivil toplum örgütleriyle de görüşeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER