ÇEVRE SORUNLARINI ANLATAN KİTAP TANITILDI

“YEŞİL ADANIN KARA YÜZÜ” Ülkedeki çevre sorunlarını anlatan “Yeşil Adanın Kara Yüzü” isimli kitabın tanıtımı ve kısa film gösterimi...

ÇEVRE SORUNLARINI ANLATAN KİTAP TANITILDI
banner83
banner80

“YEŞİL ADANIN KARA YÜZÜ”

 

Ülkedeki çevre sorunlarını anlatan “Yeşil Adanın Kara Yüzü” isimli kitabın tanıtımı ve kısa film gösterimi Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nde gerçekleştirildi. Kitap, Biyologlar Derneği Medya Sekreteri Hasan Sarpten tarafından hazırlandı.

 

Ülkedeki çevre sorunlarını anlatan “Yeşil Adanın Kara Yüzü” isimli kitabın tanıtımı ve kısa film gösterimi Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nde gerçekleştirildi.

Biyologlar Derneği Medya Sekreteri Hasan Sarpten tarafından hazırlanan kitap, 100 fotoğrafta ekolojik sorunları anlamak, kavramak ve çözüm bulmak için mücadele etmek amacıyla hazırlandı.

banner69
Tanıtım etkinliğinde konuşma yapan Biyologlar Derneği Medya Sekreteri Hasan Sarpten, Kıbrıs’ın doğasının ve ormanlarının kalkınma adı altında talan edildiğini, yeşil alanların “giderek karardığını” söyleyerek, kitap için bu durumu gösteren en çarpıcı doğa sever fotoğrafları ile bir seçki yaratmaya çalıştıklarını belirtti.

 

Projenin, Biyologlar Derneği ve Avrupa Birliği Sivil Büyü programı desteğiyle hazırlandığını söyleyen Sarpten, dağıtımının ücretsiz olarak yapılacağını belirtti.

Hazırlanan kısa filmin televizyon ve sosyal medyada yayımlanacağını kaydeden Sarpten, eğitim materyali olarak da kullanılabileceğini ifade etti.

Konuşmanın ardından fotoğraflardan oluşan kısa film izlendi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER