'CİNNET MEVSİMİ' YARIN AKŞAM BASIN-SEN'DE GÖSTERİLECEK

 “Cinnet Mevsimi” belgeseli yarın akşam saat 20.00’de Basın–Sen Lokali’nde gösterilecek. Belgesel, 2015 yılında, uyuşturucu tacirlerinin...

'CİNNET MEVSİMİ' YARIN AKŞAM BASIN-SEN'DE GÖSTERİLECEK
banner83
banner80

 

“Cinnet Mevsimi” belgeseli yarın akşam saat 20.00’de Basın–Sen Lokali’nde gösterilecek. Belgesel, 2015 yılında, uyuşturucu tacirlerinin kurbanı olarak hayatını kaybeden Arda Erkan’ın yaşamını konu alıyor.

 

banner69
2015 yılında, uyuşturucu tacirlerinin kurbanı olarak hayatını kaybeden Arda Erkan’ın yaşamını konu alan “Cinnet Mevsimi” belgeseli yarın akşam saat 20.00’de Basın–Sen Lokali’nde gösterilecek.

Basın-Sen’den yapılan açıklamada, “Arda’nın 29. doğum yıldönümü olan 2 Mart’ta, Arda’yı anmak ve ülkede çok yaygın olan uyuşturucu ticaretini, uyuşturucuya karşı verilen mücadeleyi, Arda’nın ölümüyle ilgili hâlâ gün ışığına çıkarılamayan konuları farklı boyutları ile tartışmak amacıyla” böyle bir gösterim düzenlendiği belirtildi.

Yönetmenliğini Elvan Levent'in üstlendiği “Cinnet Mevsimi” belgeseli, Kıbrıs’ta konuyla ilgili ilk kapsamlı çalışma olarak dikkat çekiyor. Filmin yapılma amacı; “örgütlerde, okullarda ve üniversitelerde gösterilerek hem şimdiki hem de gelecek kuşaklara bir ders niteliğinde aktarılması”.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER