Cumhurbaşkanı Akıncı: "320 milyar metreküplük rezerv Türkiye’ye hayırlı olsun"

Cumhurbaşkanı Akıncı: "320 milyar metreküplük rezerv Türkiye’ye hayırlı olsun"
banner32
banner76

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı Karadeniz’de bulunan 320 milyar metreküp doğal gaz rezervinin Türkiye’ye hayırlı olması temennisinde bulundu.

Akıncı, Mağusa bölgesi muhtarlarıyla da bir araya geldi.

Akıncı açıklamasında; "Ülkemizin geleceği için yerel yönetimler önemli bir basamak ve demokrasinin beşiğidir. Lefkoşa Belediye başkanlığı yaptığım 14 yılda olduğu gibi cumhurbaşkanlığı görevimde de muhtarlarımız ve azalarımıza ayrı bir önem verdim. Muhtarlarımızın görevini iyi yapması, devletin yükünü hafifletir, yurttaşlarımızın memnuniyetini arttırır. Bu nedenle devlet muhtarlara verebileceği en iyi desteği vermelidir.

banner69
Halkımız göreve devam derse, ki halkımızın çoğunluğunun kararının bu olduğunu görüyorum, tüm muhtarlarla gerek beldelerdeki sorunlar, gerek toplumsal konularda yakın çalışmaya devam edeceğim"şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Akıncı “Türkiye’nin daha zengin bir ülke olması bizi de mutlu eder, sevindirir. Türkiye’nin bu zenginliği tümüyle kendi imkanlarıyla bulması da ayrıca önemlidir” dedi.

Doğu Akdeniz’deki doğal gaz zenginliklerinin de diyalog ve müzakere çerçevesinde adil olarak bölüşülebilmesi ve konunun bir gerginlik alanı olmaktan bir an önce çıkması temennisini dile getiren Akıncı, doğru olanın işbirliği yaparak zenginlikleri paylaşmak olduğunu kaydetti.

Kıbrıs sorununun çözülmesinin Doğu Akdeniz’deki istikrara ve enerji iş birliğine büyük katkı sağlayacağını belirten Akıncı, çözümünhem ülkehem de bölgedeki tüm aktörlerin yararına olacağını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2020, 10:29
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER