banner22

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA RESEPSİYON

 “KADIN KUTSAL BİR VARLIK” 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı...

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA RESEPSİYON
banner32

 

“KADIN KUTSAL BİR VARLIK”

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda resepsiyon düzenlendi. Resepsiyonda konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, kadının emek, alın teri ve uğraş anlamına gelen, hayatın her alanında var olan ve emeğini esirgemeyen kutsal bir varlık olduğunu söyledi.

 

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda resepsiyon düzenlendi. Etkinliğe soğuk havaya rağmen yoğun ilgi olurken, Cumhurbaşkanı Akıncı konukları kapıda karşılayarak kutladı.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı resepsiyonda yaptığı konuşmada, kadının emek, alın teri ve uğraş anlamına gelen, hayatın her alanında var olan ve emeğini esirgemeyen kutsal bir varlık olduğunu söyledi.

 

Cumhurbaşkanının eşi Meral Akıncı da, kadınlarla Cumhurbaşkanlığındaki etkinlikte buluşmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, BM’nin kadınlarla ilgili mesajını okudu. “Şimdi zamanıdır, zaman şimdidir” diyen Meral Akıncı, bu yıl kadın hakları, eşitlik ve adalet için küresel bir hareketlenmenin söz konusu olduğunu belirtti.

 

Dünya üzerindeki toprakların yüzde 20’sinden azının kadınlara ait olduğunu ifade eden Akıncı, kadınlarla erkekler arasındaki ücret farkının kentlerde yüzde 23, kırsal alanlarda yüzde 40’lara ulaşabildiğini aktardı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49