CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA RESEPSİYON

 “SANATA VE SANATÇIYA ÖZGÜRLÜK”  Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dünya Sanat Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda sanatçı ve yazarlara...

CUMHURBAŞKANLIĞI'NDA RESEPSİYON
banner83
banner80

 “SANATA VE SANATÇIYA ÖZGÜRLÜK”

 

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dünya Sanat Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda sanatçı ve yazarlara resepsiyon verdi. Resepsiyonda konuşan Akıncı, Dünya Sanat Günü’nde çok şey söylenebileceğini ancak öncelikli olarak, “sanata ve sanatçıya daha çok özgürlük” demeyi tercih ettiğini söyledi.

 

 

 

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Dünya Sanat Günü nedeniyle Cumhurbaşkanlığı’nda sanatçı ve yazarlara resepsiyon verdi. Resepsiyona, bir üniversitenin davetlisi olarak Kıbrıs’a gelen yazar ve sanatçı Zülfü Livaneli ile gazeteci, yazar Nebil Özgentürk de katıldı.

banner69
 

Resepsiyonda Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası da özel bir dinleti sundu.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, Dünya Sanat Günü’nde çok şey söylenebileceğini ancak öncelikli olarak, “sanata ve sanatçıya daha çok özgürlük” demeyi tercih ettiğini söyledi.

 

Zülfü Livaneli de etkinlikte yaptığı konuşmada, havaalanından Cumhurbaşkanlığı’na geldiğini belirterek, “O kadar hoş bir manzara ile karşılaştık ki, dost yüzler, gülen yüzler, bir senfoni orkestrası, bu kadar güzel ağaçlar, böyle bir iklim ve barıştan söz eden, sanattan söz eden bir Cumhurbaşkanı, bu gerçekten önemli bir şey” dedi.

 

Livaneli, “Dünyayı, Cumhurbaşkanımız Akıncı gibi barışçı insanların yanı sıra gençler, sanatçılar ve özellikle kadınlar yönetmeli. Yıllardır söylediğim bir parçam var, dünyayı güzellik kurtaracak, bir insanı sevmekle başlayacak her şey” şeklinde konuştu.

 

Leonardo Da Vinci’nin doğum günü olan 15 Nisan, 2012’den itibaren UNESCO’nun kararıyla Dünya Sanat Günü olarak kutlanıyor. 

 

 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER