"Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak, söz veriyoruz; hiçbir yere gitmiyoruz,burdayız"

"Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak, söz veriyoruz; hiçbir yere gitmiyoruz,burdayız"
banner32
banner78

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda,Cumhurbaşkanlığı seçim maratonuna dikkat çekerek ve 18 Ekim’de yapılan 2’nci tur Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanan Ersin Tatar'ın bugün Cumhuriyet Meclisi’nde ant içerek görevine resmen başlamasını ifade ederek,"Halkı kutuplara ayırarak kazanılamayacağını kimi siyasiler anladı, kimileri ise anlayacak" dedi.

Şahiner,"Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak, söz veriyoruz; hiçbir yere gitmiyoruz. Burdayız"dedi.

İşte o paylaşım;

Yaklaşık on aydan beri demokrasinin gereği olarak sürdürdüğümüz Cumhurbaşkanlığı seçim maratonunun sonunda yarın yeni Cumhurbaşkanı yemin ederek görevini devralıyor. Halkı kutuplara ayırarak kazanılamayacağını kimi siyasiler anladı, kimileri ise anlayacak!. Baskılar, tehditlerle, şantajlarla, usulsüzlüklerle yaşadığımız bu süreçten Kıbrıs Türk halkı , demokrasi adına çok büyük dersler çıkarmalı, Kıbrıs Türk solu kendi özeleştirisini yapmalıdır. Cumhuriyetçi Türk Partisi olarak, söz veriyoruz; hiçbir yere gitmiyoruz. Burdayız.

Bireysel menfaatler için değil, toplumsal birliktelik için; ötekileştirerek, ayrıştırarak, kutuplaştırarak değil, uzlaşarak, hoşgörüyle;

banner69
birbirimizi sokakta bulmadığımızı bilerek,

irademize ve yurdumuza sahip çıkarak;

bu memleketten başka gidecek bir yerimizinin olmadığını unutmadan; umudumuzu yitirmeden, onurlu bir geleceğe kavuşmak için; barış ve federal bir çözüm amacıyla çalışmaya devam edeceğiz.

Ve biz bitti demeden hiç bitmeyecek, hep sürecek o kavga..

Başaklar da açacak üstümüze, yaseminler de gülecek..

Bugünlerden geriye özgür yarınlarımız için direnenler kalacak..

Söz veriyoruz..

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Gargacı
Gargacı - 8 ay Önce

CTP, Kendi olamadı, akıncıya destek vererek partisinin şu an cumhurbaşkanı olması, yüzde yüz olan adayını, Tufan beyi kaybettirdi. Adayına sahip çıkacak. Sonrası hüsran.

Soner Zorlu
Soner Zorlu - 8 ay Önce

Güzel bir yorum,zaten kimsenin gitmesini hiçbirimiz istemiyoruz,,

Vatan sever
Vatan sever - 8 ay Önce

Ayaklarınız yrebasmiyor, toz pembe bulutlar üzerinde ucuyorsunuz, hele bir rüyadan uyanıpta gerçek hayata donseniz dünyada neler oluyor bitiyor bu işin sağı solu mu kaldı siz hala 40 sene önceki kafayla yaşıyorsunuz. Gün var olma yok olma günü yani VATANINI sevenlerle, vatanina, devletine ihanet edenlerin savaşı sizin durdugunuz yerde sıkıntı var siz dostumuzu, düşmanımız ayırt edemeyecek, vatanindan, de letinden, bayragindan, bagimsizliginizdan, ozgurlugunuzden vazgecebilecek kadar gönlünüzü Ruma kaptirmişsiniz illede birlesik Kibris diyerek CELLADINA aşık olma sendromu yasiyorsunuz siz ve sizin gibi düşünenlere ne diyebiliriz ki Alan yolunuzu, sonunuzu hayır etsin !

SIRADAKİ HABER