Denktaş: “Devlet, o köylere daha yakından bakmalı”

Denktaş: “Devlet, o köylere daha yakından bakmalı”
banner32
banner78

DP Lefkoşa Milletvekili Serdar Denktaş, sosyal medya hesabından karantina altına alınan Karpaz köyleriyle ilgili paylaşımda bulundu.

Hepimiz kendi derdimize düştük,ilk duyduğumuzda konuştuk sonra Allah'a havale edip unuttuk...Sosyal medyada konusu bile geçmiyor..Nerden bahsetiiğimi düşünmeyin hemen söyleyim.

banner69
KARANTİNA ALTINA ALINAN KARPAZ KÖYLERİ

Karpaz bölgesinden arkadaşlar arıyor..Evlerin bir kısmı almakta olduğu sosyal yardım parası ile mümkün olduğunca idare ediyor..Ama o bölge insanının çoğu gün çalışıp gün yiyenlerden. Toptancı bakkala,bakkal vatandaşa peşin para almadan mal vermiyor.
Kimisinin bebeği var.Bezi bitse hadi "eskiden hazır bezmi vardı" deyip geçebilirsiniz. Bebeğin gıdası.?Evin ihtiyacı? O köylere daha yakından bakmak zorunda devlet.

Yeri gelmişken bir öneri daha yapayım. Her aile evinde bol bol yemek yapıyor. Allahtan havalar ısındı ve artık soba yakma gereği pek kalmadı.

En azından şu tüpgaz üstündeki vergiyi sıfırlayıp toptancı ve bayi paylarını biraz aşağıya indirin. İnsanlar bir yerine iki tüpgaz alabilsin...

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER