Denktaş: "Devletin en üst makamı, liderlik yapmalı"

Denktaş: "Devletin en üst makamı, liderlik yapmalı"
banner32

Bağımsız Cumhurbaşkanı Adayı Serdar Denktaş, Devletin en üst makamının liderlik yapması gerektiğini belirterek, iç meselelerde yetkisi olmasa bile etkisini halk yararına olan konularda göstermesi gerektiğini söyledi.

Denktaş, Kamu Görevlileri Sendikası’nı ziyaret ederek Başkan Metin Atan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile görüştü.

Denktaş, Hükümetin uygulamalardaki kararsızlıkları, sivil toplum örgütlerini dinleyip duymaması, Cumhurbaşkanlığı ile Hükümet arasındaki rol kapma yarışı ve muhalefet ile diyalogsuzluğunun kendisini bu yola çıkmaya teşvik ettiğini ifade etti.

Önümüzdeki 5 yılın kendi içimizdeki dağınıklığın toparlanması açısından bir fırsat olabileceğini düşündüğünü belirten Denktaş, ülkenin bir bütün olduğunu ve ülkeyi yönetenlerin içinde yaşayanların tümüne eşit mesafede durması gerektiğini söyledi.

Bütün dünyada sağ ve sol kavramlarının farklılaştığına değinen Denktaş, özellikle pandemi dönemi sonrasında özellikle ekonomik kavramların değişkenlik göstereceğini vurguladı.

“SOSYAL DEVLET HEM GÜÇLÜ, HEM DE ADİL OLMALI”

banner69
Denktaş, sosyal devletin insanına yaklaşırken hem güçlü hem de adil olması gerektiğini, ancak bunun KKTC’de yaşanmadığını belirterek pandeminin yaşandığı ilk günlerde toplumun büyük bir dayanışma sergilediğini, ancak ardından alınan kararlarla bu birlikteliğin ortadan kalktığını söyledi.

O dönem yardımsever iş insanlarının sağladığı katkıların bile partizanca dağıtımının yapıldığına değinen Denktaş, Hükümetin bugün gelinen süreçte bile ülkeye giriş çıkışlardan, ekonomik yönde alınan kararlara kadar dağınık görüntüsünün devem ettiğini ifade etti.

Denktaş, insanı her zaman sevdiğini, Hükümetlerde görev aldığı süreçlerde kimsenin rozetine bakmadan, haklı olanın yanında yer aldığını anımsatarak, Cumhurbaşkanlığı döneminde de bu toparlamayı sağlayacağına inandığını dile getirdi.

Ülkede en üst makamın çok ciddi bir liderlik yapması gerektiğine işaret ederek Cumhurbaşkanının iç konularda yetkisi olmasa dahi etkisinin çok olduğunu ve bu etkiyi halk yararı için kullanması gerektiğini söyledi.

Denktaş: “Mesele, her kesim ile iyi ilişkiler içerisinde olabilme meselesidir. Ben bunu başaracağım. Bunu başarmak zaten dış politika açısından başka hedeflere taşıyacaktır” dedi.

ATAN

Kamu Sen Başkanı Metin Atan da toplumun sadece Kıbrıs konusunda değil iç konularda da toparlayıcı hesap verebilir bir yapıda Cumhurbaşkanı değil bir Lider istediğini belirtti.

Atan konuşmasında ayrıca Hükümetin pandemi süreci boyunca attığı yanlış adımlara değinerek ikili koalisyonun derhal istifa etmesi gerektiğini dile getirdi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER