Denktaş'tan Maraş yorumu: "Alınan kararda makamlar arası işbirliğine son derece duyarlı olunması gerekir"

Denktaş'tan Maraş yorumu: "Alınan kararda makamlar arası işbirliğine son derece duyarlı olunması gerekir"

Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, hükümetin Maraş ile ilgili almış olduğu karara destek verdi, konunun Cumhurbaşkanı'nın bilgisine getirilmeyişine eleştiri yaptı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Denktaş, şunları kaydetti:

“Annan Planı referandumu sonrasından başlayarak her Cumhurbaşkanı ve Türkiye yetkililerine sunduğum ve en son 18 Temmuz 2017 tarihinde siyasi parti başkanları, Cumhurbaşkanımız ve TC Dışişleri Bakanı Sn. Çavuşoğlu'na yazılı olarak vermiş olduğum raporun ilk maddesini teşkil eden "Maraş Önerisi"nin nihayet onay görmesi ve yeni kurdurulan hükümetimiz tarafından gündeme alınması, tarafımızdan olumlu karşılanmıştır.

Bunca yıldır kaybedilen zamanı göz önünde bulundurarak, daha fazla vakit kaybetmeden hareket edilmesinde büyük fayda görmekteyiz.

Bu kararın açıklanma sürecinde Cumhurbaşkanımızın devre dışı bırakılma gayreti, alınmış olan doğru bir kararın akıbeti hakkında bizi kuşkuya boğmaktadır.

Hele hele, aldığımız 'duyumlar' doğru ise ve böyle bir girişim başlatılacağı bilgisi birkaç gün önce gerçekleşmiş olan "saklı" balıklı yemek esnasında Anastasiadis'in bilgisine getirilmiş ancak bu kendi Cumhurbaşkanımızın bilgisine getirilmemişse iş çok daha vahim bir noktaya ulaşmış olur.

O nedenle alınan doğru bir kararın hayata geçirilmesi esnasında makamlar arası işbirliğine son derece duyarlı olunması gerektiğine bir kez daha vurgu yaparım”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER