DEV-İŞ-PEO DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ

 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde Dev-İş ve Peo ortak dayanışma etkinliği düzenledi.Etkinlikte Müzakerelerin yeniden başlaması...

DEV-İŞ-PEO DAYANIŞMA ETKİNLİĞİ
banner83
banner80

 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü çerçevesinde Dev-İş ve Peo ortak dayanışma etkinliği düzenledi.

Etkinlikte Müzakerelerin yeniden başlaması için çağrı yapıldı

 

Dev-İş Kadın bürosu Başkanı Sevgül Uludağ, etkinliğin başında katılımcıları Kıbrıs ve tüm dünyada savaşlarda öldürülen kadın ve çocukların anısına saygı duruşunda bulunmaya davet etti.

 

Dev-İş Başkanı Hasan Felek, yıllardır iki sendikanın kadınların hakları için birlikte çalışmaya, mücadele etmeye devam ettiklerini söyledi.

banner69
 

Adanın bölünmüşlüğünü kabul etmediklerini belirten Felek, müzakerelerin şartsız bir şekilde yeniden başlaması için iki lidere çağrı yaptı.

Etkinlikte Peo adına konuşan Sotirulla Haralambos, Peo ve Dev-İş kadın bürolarının yıllardır birlikte aktiviteler düzenlediğini, bu aktivitelerin temelinin Ortak vatanda ortak sorunlar için birlikte mücadele etmek olduğunu söyledi.

 

Liderlerin müzakerelere başlamasının kaçınılmaz olduğunu belirten Haralambos, tarihin kendilerine müzakerelerin sekteye uğradığı her dönemde çözümün ve iki toplumu biraraya getirmenin daha da zorlaştığını gösterdiğini kaydetti.

Peo Kadın Bürosü Başkanı Marina Kuku ise, 25 Nisan’da iki kadın bürosunun geniş bir toplantı düzenleyerek çalışan kadınların sorunlarını derinlemesine konuşup tartışacaklarını söyledi.

Kuku, kadınların adanın birleşmesine hazır olması için ellerine geçen her fırsatta biraraysa gelmeye çalıştıklarını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER