'DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR'

 CUMHURBAŞKANI AKINCI, TATLISU OT VE KÜLTÜR FESTİVALİ’NE KATILDI...AKINCI: “DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK KÜLTÜRÜMÜZE...

'DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR'
banner83
banner80

 

CUMHURBAŞKANI AKINCI, TATLISU OT VE KÜLTÜR FESTİVALİ’NE KATILDI...

AKINCI: “DOĞAMIZA SAHİP ÇIKMAK KÜLTÜRÜMÜZE SAHİP ÇIKMAK DEMEKTİR. GEÇMİŞİMİZE SAHİP ÇIKMAK, GELECEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK VE GELECEĞİMİZİ KURTARMAK DEMEKTİR”

banner69
Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, doğamızın harika olduğunu söylememize karşın doğamızı ve kültürel mirasımızı tahrip eden bir takım yanlışlarımız olduğunu belirterek, “Doğamıza sahip çıkmak kültürümüze sahip çıkmak demektir. Geçmişimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmak ve geleceğimizi kurtarmak demektir” dedi.

Tatlısu Ot ve Kültür Festivali’ne katılan Cumhurbaşkanı, “Doğamızın bahşettiği ve kültürümüzün zenginliği olan otlar ve sebzeleri severiz, soframızdan eksik etmeyiz ama mangalı da severiz ondan da vazgeçmeyiz. Her ikisi de kültürümüzün parçası” şeklinde konuştu. 

Cumhurbaşkanlığı’ndan verilen bilgiye göre,  konuşmasında, Belediye başkanını, muhtarı, belediye çalışanlarını ve bölge halkı ile festivalin düzenlenmesine emek veren herkesi kutlayan Cumhurbaşkanı Akıncı, etkinliğe katılan yurttaşlar ve turistlerle sohbet etti, yöresel ürünlerin satıldığı stantları ziyaret ederek alışveriş yaptı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER