E-Ticaret kapsamındaki çalışmalarda son aşamaya gelindi

E-Ticaret kapsamındaki çalışmalarda son aşamaya gelindi
banner78

Başbakan Yardımcılığı,Ekonomi ve Enerji Bakanlığı'nının ülkemiz ihracatının artırılması ile ilgili yaptığı çalışmalar sonucunda e-ticaretin Türkiye üzerinden yapılmasına başlanıyor.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı arasında imzalanan KKTC-TC Ticari ve Ekonomik İşbirliği Eylem Planında yer alan e-ticaret konusunda yapılan çalışmalar sonuçunda online satış mağazaları için ürünler belirlenmeye başlandı.

Bakanlık müsteşarı Şahap Aşıkoğlun’dan alınan bilgiye göre son aylarda yapılan çalışmalar ışığında e-icaret kapsamındaki altyapı belli noktalara ulaşıldı ve KKTC ürünlerinin Türkiye’de belli online mağzalarda satışa sunulabilmesi noktasına gelindi. olduğu öğrenildi.

banner69
Aşıkoğlu,bu bağlamda ülkemizde üretilen ürünlerin belirlenebilmesi için Ticaret Odası, Sanayi Odası ve Esnaf ve Zanaatkarlar Odası ile ortak bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Aşıkoğlu ürünler için belli kriterlerin arandığını, bu konuda istekli olan herkesin ürün geliştirebileceğini söyledi.

E-ticaretin KKTC için çok stratejik bir öneme sahip olduğunun altını çizen Aşıkoğlu, gelişmekte olan bu alana girmekte zaten çok gecikildiğini bu fırsatın da kaçmaması için bütün paydaşların büyük bir özveri ile çalışması gerektığını belirtti.

Aşıkoğlu e-ticaret kapsamında ürün geliştirmek ve satmak isteyenlerin yukarıdaki sivil toplum kuruşları üzerinden veya bakanlık üzerinden başvurabileceklerini bildirdi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER