banner22

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi toplandı

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi toplandı
banner32

Cumhuriyet Meclisi Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi, bugün toplandı.

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, CTP Milletvekili Fikri Toros başkanlığındaki Komite, gündeminde bulunan, “Devlet Emlak ve Malzeme Dairesi Tarafından Döviz Cinsinden Yapılmış Olan Sözleşmelerde 1 Eylül 2018 -28 Şubat 2019 Dönemi Aylık Kira Ödemelerinin Sadece Dört Bin Amerikan Doları ve Altında Olan Sözleşmelerde Döviz Kurunun Sabitlenmesinin Düzenlenmesine İlişkin  Yasa Gücünde Kararname”ye ilişkin çalışmalarını tamamladı ve kararnameyi yasa tasarısına çevirerek kabul etti.

Komite,  “Kıbrıs Türk Süt Endüstrisi Kurumu 2019 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı” ile “Türk Ajansı-Kıbrıs (TAK) 2019 Mali Yılı Bütçe Yasa Tasarısı”nı görüşüp  oy çokluğu ile kabul etti.    

CTP Milletvekili Fikri Toros başkanlığındaki Komite toplantısına, UBP Milletvekili ve Komite Başkan Vekili Sunat Atun, Komite Üyeleri UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu, HP Milletvekili Mesut Genç, CTP Milletvekili Biray Hamzaoğulları, HP Milletvekili Gülşah Sanver Manavoğlu  ve UBP Milletvekili Hasan Taçoy katıldı.

Ekonomi, Maliye, Bütçe ve Plan Komitesi toplantısına davetli olarak ise,  Maliye Bakanlığı,  Kıbrıs Türk Süt Endüstrisi Kurumu ve Türk Ajansı Kıbrıs’tan yetkililer  katılıp, görüş ve önerilerini sundular. 

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51