Erhürman: "Gençler, öğretmenler, aileler yarın ne yapacaklarını bilemez hale getirildi"

Erhürman: "Gençler, öğretmenler, aileler yarın ne yapacaklarını bilemez hale getirildi"
banner32

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, pandemi döneminde eğitimde ciddi bir açık oluşmadığını, fırsat eşitliğinin daha da fazla zedelenmediğini söyleyeni duymadığını ifade ederek "Bir an önce uygun koşulları sağlayıp yüz yüze eğitime başlamamızın gereksiz olduğunu iddia edeni de duymadım." dedi.

banner69
"Nasıl oldu da üzerinde herkesin uzlaştığı bir konuda yarın yalnızca 12. sınıflarda başlaması planlanan yüz yüze eğitim konusunda bile ne yaşanacağını bilemez duruma geldik? diye soran Erhürman şunları kaydetti:

"Hükumet önce aşılama tamamlanmadan yüz yüze eğitimin başlamayacağını ilan etti. Ardından, aşılamada öğretmenlere öncelik verilmemesini kimsenin tasvip edemeyeceği cümlelerle gerekçelendirdi. Sonra, kendi kendini yalanlarcasına, bu işe aşılama tamamlanmadan başlanacağını ilan etti. Bunun üzerine sendikalar aşılama olmadan yüz yüze eğitime başlamayacaklarını açıkladı. KTTB yüz yüze eğitimin başlaması gerektiğini bilimsel gerekçelerle ortaya koydu…

Ve sonuç: Herkesin üzerinde hemfikir olduğu bir açılım dahi yönetsel beceriksizliklerle bir muammaya dönüştürüldü. Dahası, bir kez daha insanlar birbirine düşürüldü. Gençler/öğretmenler/aileler yarın ne yapacaklarını bilemez hale getirildi. Bir öyle, bir böyle söylediğiniz için... Hükumet içinde koordinasyonu sağlayamadığınız için... İlgili kesimlerle istişare ederek, uzlaşma sağlayarak karar almayı/açıklama yapmayı bir türlü beceremediğiniz için... İşin özeti: Bir kez daha… yönetmediğiniz için!!!"

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER