Erhürman: “Geride bu fotoğraf kalıyor. Bu süreçteki yönetim becerisinin karnesi olarak"

Erhürman: “Geride bu fotoğraf kalıyor. Bu süreçteki yönetim becerisinin karnesi olarak"
banner32

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği açıklamasında, Kıbrıs’ın Güneyinde çalışan ve hükümetin belirleyeceği tarihe kadar geri dönmeleri halinde karantinaya alınacak olan Kıbrıslı Türk işçilerin sorunlarına değindi.

İşte o paylaşım;

banner69

Ülkenin kapalı kaldığı dönemlerde devlet onlara bir kuruş destek vermiyor. Ortada bir rapor yokken 8'inde işlerine dönebilecekleri söyleniyor ama sonrasında da bunun için gerekli olan rapor Cumhurbaşkanlığı'na sunulmuyor. "Bilim kurulları"nın görüşünü bekliyorlar. Uygun görülmedi deniyor. Toplantıda bulunan iki üye yalanlıyor, Bakanlık yanıt vermiyor, sonuç değişmiyor.

Sağlık Bakanı Meclis'te Cumhurbaşkanı'na kitapçık sunacağız diyor, dün Cumhurbaşkanı kendisine iki buçuk sayfalık bir rapor geldiğini bunu ciddi bulmadığını açıklıyor. Ve güneyde çalışan yüzlerce işçi işlerine gidemezken dün az sayıda işçi işini kaybetmemek için kapılar açılana kadar geri dönmemek kaydıyla güneye geçiyor. Geride bu fotoğraf kalıyor. Bu süreçteki yönetim becerisinin karnesi olarak..

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER