Erhürman: “İnsanlara evde oturun demekle olmuyor işte!”

Erhürman: “İnsanlara evde oturun demekle olmuyor işte!”
banner32
banner76

TP Genel başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak, ülkemize düzenlenen charter uçuş seferlerinin son bulacağının söylendiğini ancak her kafadan bir ses çıktığını kaydetti.

banner69
İki ayrı kurul olduğunu ve bunun da kafa karışıklığına neden olduğunu söyleyen Erhürman, tek bir bilim kurulu olması gerektiğine dikkat çekti.

Erhürman’ın açıklaması şöyle:

“Mesele sadece konuşulanların anlaşılır olup olmamasına indirgenmeye çalışılıyor. Keşke bütün sorun bu olsa. Sayın Tatar, “Hem Bilim Kurulu hem de Koordinasyon Konseyi’nin önerileri ile bir süre uçakla yolcu gelmesine dur demek zorundayız. Yarın ülkemize son uçak geliyor ve bir süre artık uçuş gerçekleştirmeyeceğiz” demişti. Sayın Sibel Siber de bu kararın doğru olduğunu söylemişti. Bugün Sayın Pilli de “derhal durdurulması gerekiyor” dedi. Ama “son” olmadı. Gelen insanlarımız geldiler, hoş geldiler. Konu onlarla ilgili değil. Konu bu işin nasıl yönetildiğiyle ilgili. Bir merkez oluşturun, TEK BİR BİLİM KURULUNUN verileri ışığında hep birlikte karar verin, kararı TEK MERKEZ’den açıklayın ve arkasında durun diyoruz. Haftalardır söylüyoruz. Böyle yapmazsanız güven zedelenir, güvenin zedelendiği yerde kriz yönetilemez diyoruz. Geldiğimiz durum ortada. İnsanlara “evde oturun” demekle olmuyor işte!!!”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER