Erhürman, Soyalan'dan mültecilerle ilgili bilgi aldı

Erhürman, Soyalan'dan mültecilerle ilgili  bilgi aldı

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Yayla sahilinde tespit edilen mültecilere “ateş açılması ve 2 kişinin yaralanması olayı” ile ilgili Polis Genel Müdürü’nden bilgi aldı.

CTP Basın Bürosundan verilen bilgiye göre, Erhürman, olay ile ilgili halkın aklında soru işareti bırakılmamasını ve yaşananların şeffaf biçimde kamuoyuna açıklanmasını istedi.

banner69
Tufan Erhürman, Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ı telefonla arayarak, mültecilerin durumu ve ateş açma olayıyla ilgili bilgi aldı.

Mülteci hakları ve insan haklarının titizlikle gözetilmesi gereken evrensel değerler olduğuna ve her makamın Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nde de yer alan ölçülülük ilkesine uyması gerektiğine vurgu yapan Erhürman, özellikle polisin bu ilkeye uygun hareket etmesinin önemine işaret etti.

Olaya ilişkin polis tarafından iki farklı açıklama yapıldığına da dikkat çeken Erhürman, bu tür konularda akıllarda herhangi bir soru işareti bırakmamanın önemli olduğunu belirtti.

Erhürman, pandemiyle ilgili endişelerin azami düzeyde yaşandığı mart ayında dahi Kıbrıs Türk halkının ve polisinin mülteciler konusunda takdire şayan bir dayanışma ortaya koyduğunu hatırlatarak, yaşanan olayın bu hassasiyete gölge düşürmemesini sağlamak için gerekirse konuyu Meclis’te de gündeme getireceklerini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2020, 13:13
banner79
YORUM EKLE
YORUMLAR
Duran kurt
Duran kurt - 1 yıl Önce

Multecilere göstermiş olduğunuz hassasiyet kadar ülkemizin hassasiyetini biraz önem verseniz mesela şunu dile getireyim il ilçe kasaba köy mahalle hangi birinde bir yeşil alan veya çocuklar için yapılmış bir park varmış hassasiyetten bahsediyorsunuz nerede hassasiyet seçim yatırımı için mültecilerin peşinden koşmayın ülkemizi guzellestirmeye bakin

SIRADAKİ HABER