Eşşecik vurularak öldürüldü

Eşşecik vurularak öldürüldü
banner83
banner80

Karpaz bölgesinde bir eşeğin ölü bulunması ile ilgili Taşkent Doğa Parkı yetkileri sosyal medya hesabı üzerinden açıklamada bulundu.

Karpaz bölgesinde ölü bulunan eşşeğin vurularak öldürüldüğünü ve olayla ilgili polis soruşturmasının sürdüğünü açıkladı.

"Bugün Veteriner Dairesi Veteriner Hekimi, Çevre Koruma Dairesi yetkilileri ve Polis eşliğinde yerinde yapılan incelemede hayvanın vurularak öldürüldüğü, yaranın içinden çıkan tüfek saçmaları ile belirlenmiş, hayvanın ölümünün üzerinden zaman geçtiği için ileri tetkik ya da necropsiye gerek duyulmadan gömülmesine karar verilmiştir. Polis soruşturması devam etmektedir."denildi

Taşkent Doğa Parkı yetkileri tarafından yapılan açıklamada, "Eğer doğada herhangi bir yaralı, hasta ya da yardıma muhtaç doğa hayvanı gördüğünüzde lütfen vakit kaybetmeden 1190 Yaban Hayat Destek Hatti'nı arayınız. Eğer doğaya zehir atıldığından şüpheleniyorsanız lütfen derhal Polis'i, Çevre Koruma Dairesini (123 Çevre İhbar Hattı), Veteriner Dairesini ve 1190 Yaban Hayat Destek Hattını arayınız. Hayvanın gerçek ölüm sebebinin belirlenmesinde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürler. Bu hayvanın canice vurularak öldürülmesi ile ilgili bilgi sahibi kişilerin Karpaz Polisine bilgi vermeleri önemle rica olunur." ifadeleri kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER