Evlerine kapanan halka moral vermek için araçla müzik yayını

Evlerine kapanan halka moral vermek için araçla müzik yayını
banner32

Girne Belediyesi, Coronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan halka moral vermek için araçla müzik yayını yaptı. 

Girneliler balkonlardan müziğe eşlik ederken, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü halka anonsla seslenerek “Evde kalın” çağrısı yaptı.

Girne Belediyesi'nden verilen bilgiye göre, belediye ekipleri Coronavirüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında, evde kalan Girnelilere, müzikle moral verdi. 

banner69
Girne’de müzik yayını yapan belediyeye ait araç sokakları gezerken, müzik arabasına temizlik aracı eşlik ederek, bir yandan kentteki ilaçlama çalışmalarına da devam edildi.

GÜNGÖRDÜ: “LÜTFEN EVDE KALIN”

Vatandaşa seslenen Belediye Başkanı Güngördü, herkese alınan tedbirlere uymaları ve evlerinde kalmaları çağrısında bulundu. Yaşanan bu zorlu süreçte, vatandaşlardan evlerinde kalmalarını, temaslarını ev halkıyla sınırlı tutmalarını, marketlerde yığılma yapmamalarını ve önlemlere uymalarını isteyen Güngördü, Coronavirüs salgınından ancak evde kalarak, sosyal mesafeyi koruyarak, hijyene özlen göstererek, yardımlaşma, toplumsal bilinç ve kurallara uyarak kurtulunabileceğini vurguladı.

Ülkenin içinde bulunduğu durumun diğer ülkelere göre daha iyi olduğunu dile getiren Güngördü, “Virüsün yatay seyretmesi için çok daha dikkatli olmalıyız. Rahata ermememiz gerekir. Toplu yerlerde birbirimize daha çok dikkat ederek mesafemizi koruyalım” dedi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut yildir
mahmut yildir - 1 yıl Önce

belediye baskanimiz nidai beyi candan yurekten kutluyorum tebrikler

SIRADAKİ HABER