Girne Belediyesi’ne uluslararası teklif

Girne Belediyesi’ne uluslararası teklif
banner32
banner78

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yerel yönetimlerle ilişkilerin güçlendirilmesi amacıyla KKTC’ye gelen Birleşmiş Kentler ve Yerel yönetimler Orta Doğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Genel Sekreteri Mehmet Duman ve Özel Kalem Müdürü Tolga Öztürk, Girne Belediyesi’ni ziyaret ederek, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ile görüştü.

Duman, yapılması planlanan çalışma ve gerçekleştirilecek projeler hakkında Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu’na bilgi verdi. Görüşmede, Girne Belediyesi’nin UCLG-MEWA turizm komitesinin başına geçmesi için yürütülebilecek bir çalışmanın KKTC’ye de çok büyük büyük bir kazanım sağlayacağı üzerinde duruldu.

GÜNGÖRDÜ: “YAPILAN ÖNERİ BİZİ HEYECANLANDIRDI”

banner69
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü hedeflenen bu çalışmanın kendilerini çok heyecanlandırdığını ifade ederek, Girne Belediyesi’nin turizm komitesinin başına geçmesi için gerekli çalışmalara bir an önce başlanacağını kaydetti.

HULUSİOĞLU: “YASALAR TADİL EDİLMELİ”

Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu ise dünyanın belediyecilikte çok hızlı ilerlediğini belirterek, yasaların tadilatı için mücadele verdiklerini anlattı.

CİNSİYET EŞİTLİĞİ TAAHÜDÜ İMZALANDI

Ziyarette ayrıca Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ile Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu UCLG-MEWA’nın “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Komitesi Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi ’ninYerelleştirilmesi Taahhüdü”ne imza koydu.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER