GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI TEMELLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI

 Güzelyurt Belediyesi yeni merkez binasının temeli bugün düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güzelyurt’a...

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI TEMELLERİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI
banner32

 Güzelyurt Belediyesi yeni merkez binasının temeli bugün düzenlenen törenle atıldı. Törende konuşan 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Güzelyurt’a ne kadar yatırım yapılırsa, Kıbrıslı Rumların Güzelyurt’un verilmeyeceğini o kadar iyi anlayacağını belirterek, bölgede yaşayanların da Güzelyurt’a sahip çıkmasının önemine işaret etti.

 

 

 

Güzelyurt Belediyesi yeni merkez binasının temeli düzenlenen törenle atıldı.

 

 

Törene 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, KTBK Güzelyurt Merkez Komutanı Piyade Albay Gökhan Hüseyin Özbek, Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün ve bazı milletvekilleri ile Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Güzelyurt Belediyesi’yle kardeş belediye olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Fahri Solak, üniversite ve diğer kurum kuruluşlardan temsilciler ile bölge halkı katıldı.

 

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

ÖZÇINAR: “GÜZELYURT GELİŞİP DEĞİŞİYOR”

 

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar törende yaptığı konuşmada, Güzelyurt’un gelişip değiştiğini, bunda Türkiye Cumhuriyeti’nin katkılarının ve üniversitelerin önemli payı bulunduğunu kaydetti.

 

 

Özçınar, temeli atılan projenin Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün döneminde başladığını da anlattı. Halkın mutlu şekilde yaşamasının önemine işaret eden Özçınar, projeye katkı koyanlara teşekkür etti.

 

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

AK: “TECRÜBE PAYLAŞIMI ÖNEMLİ”

 

Güzelyurt Belediyesi’yle kardeş belediye olan Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, iki belediyenin sürekli ilişki halinde olduğunu anlattı. Ak, belediyelerin tecrübe paylaşımının önemli olduğunu dile getirdi.

 

 

banner69
 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

 “KKTC’NİN EN DEĞERLİ VE VERİMLİ TOPRAĞI”

 

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün de Güzelyurt’un KKTC’nin en değerli ve verimli toprağı olduğunu söyledi. Güzelyurt’un asla pazarlık konusu yapılamayacağını ifade eden Özgürgün, bölgeye kök salmak adına yatırımların önemli olduğunu dile getirdi.

 

 

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

KANBAY: “TÜM ADIMLARIN DESTEKÇİSİYİZ”

 

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ise projeden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kanbay, Türkiye Cumhuriyeti devleti, hükümeti ve TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin, KKTC’nin daha güçlü bir hale gelmesi için atılacak tüm adımların destekçisi olduğunu ve olmaya devam edeceğini belirtti.

 

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay en yakın zamanda binanın açılışına katılmayı dilediğini kaydetti.

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

 “GÜZELYURT’A SAHİP ÇIKMAK ÖNEMLİ”

 

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da törende yaptığı konuşmada, Mahmut Özçınar’ı hizmetlerinden ötürü kutladı. Güzelyurt’a ne kadar yatırım yapılırsa, Kıbrıslı Rumların Güzelyurt’un verilmeyeceğini o kadar iyi anlayacağını söyleyen Eroğlu, bölgede yaşayanların da Güzelyurt’a sahip çıkmasının önemine işaret etti.

 

Eroğlu Özçınar’a belediye seçimlerinde başarılar da diledi. Konuşmaların ardından, protokol mensupları, Güzelyurt Belediye Kreşi ve Güzelyurt Atatürk Maarif Anaokulu öğrencilerinin de katılımıyla binanın temelini attı.

 

GÜZELYURT BELEDİYESİ YENİ MERKEZ BİNASI

 

2 YIL İÇİNDE TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

 

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi katkılarıyla yapılmakta olan bina, kent girişi Manisa Bulvarı üzerinde yer alıyor. Toplamda 2 bin 862 metrekarelik alana sahip olacak yeni merkez binasının 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.    

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER