Hasan Yılmaz Işık'tan hükümete eleştiri

Hasan Yılmaz Işık'tan hükümete eleştiri
banner83
banner80

 Tüketiciler Derneği Başkanı Hasan Yılmaz Işık, hükümetin KKTC tarihinde ilk kez Mecliste Hayat Pahalılığı(HP) artışını 3 ay süre ile dondurma kararı aldığını ve bu kararı alırken siyasi partilerin devletten aldıkları ödeneklere %30 artış yapılmasını onayladığını savunarak, bunun devletin sosyal adalet ilkeleri ve ahlâkına aykırı bulduğunu ileri sürdü.

Yılmaz Işık yaptığı yazılı açıklamada, özellikle sosyal sigortalıların kendi yatırdıkları yüksek primlerin bir bedeli olan HP’ye kısıtlama getirme hakkı ve yetkisinin olmaması gerektiğini belirterek, hükümetin böyle bir karar almasını “adaletsiz” olarak niteledi.

Işık açıklamasında, “Ülkede bir dilim ekmeğe muhtaç olan insanların bulunduğu bir zamanda Meclisteki 50 milletvekilinin astronomik maaşlar, ek ödenek ve yurtdışı görev harcırahlarının pahalılık için ciddi bir maliyet unsuru olmasına son verilmesini ve sabitlenmesini derneğimiz zorunlu görmektedir.” ifadelerini kullandı.

Işık, Meclise giren milletvekillerinin ikinci iş yasağına rağmen daha önceki mesleki işlerini sürdürmekte olduklarına da dikkat çekti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat Zor
Fuat Zor - 4 yıl Önce

Hükümet bu güne kadar olumlu birşey yapmamıştır alıştık artık.

Semih Onbaşı
Semih Onbaşı - 4 yıl Önce

Bu konuda sizlerin yanınızda olup sonouna kadar destekliyorum

Semih Onbaşı
Semih Onbaşı - 4 yıl Önce

Rum tarafı bize hak vermek istemediklerini ve Yunan Bayrağını Girne dağlarında görmeden çözün olmaz dediklerini hepimiz de biliyoruz

AHMET KÖROĞLU
AHMET KÖROĞLU - 4 yıl Önce

Tebrik eder özeleştirilerinizin devamını diler etkin eylemlerin öncülüğünü yapmanızı dilerim.
İhanet kırk başlı canavar gibi Kıbrıs Türk'ünü yutmak üzere.

SIRADAKİ HABER