banner22

Hasipoğlu'ndan Rum basınına kapılar konusunda demeç

Hasipoğlu'ndan Rum basınına kapılar konusunda demeç
banner32

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Oğuzhan Hasipoğlu, haftalık Kathimerini’ye verdiği röportajda KKTC-Güney Kıbrıs sınır kapılarının yeni tip koronavirüs vakalarının her iki tarafta da sıfırlanmasıyla birlikte açılacağını söyledi. 
Kathimerini’nin yeni tip koronavirüs salgınının KKTC’deki süreci ve KKTC ekonomisiyle ilgili sorularını cevaplayan Hasipoğlu, UBP-HP koalisyon hükümetinin geçişleri siyasi sebeple geciktirdiği söylentilerinin sorulmasına karşılık şunları söyledi:
“UBP-HP hükümetinin siyasi sebeplerle geciktirdiği görüşüne katılmıyorum. Şu anda Kuzey’de yeni vaka yoktur. Uğruna büyük bir mücadele verilen bu sağlıklı durumu feda etmek istemiyoruz. Bize göre sağlığın siyasetle hiçbir ilgisi yoktur.  Ve elbette bütün barikatlar, gerekli önlemlerle birlikte açılacak.  Barikatlar açılmalıdır. Ancak açılma bize değil daha çok Güney’e bağlıdır. Şu anda, Güney’de vaka sayısının sıfırlanmasını umuyoruz. Ada’nın tamamında vaka sayısının sıfır olacağını umuyorum.” 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hatice Lamb
Hatice Lamb - 5 ay Önce

SN HASIPOGLU BENDE TC DEN UÇAK GELMESINI ISTEMIYORUM...VATANDAS OLARAK BU KARA KARSIYIM.VIRUSUN KUZEYE
GETIRECEK KISILER TC den GELENLER OLACAK, GUNDE 1000 UZERINE VAKALAR VAR.GUNEYDE VAKA YOK..OLSA BILE 2 VE YA 3 ONLAR NUFUS ORANINA GORE NORMAL...SAGLIK KOMITESI ONAY VERDIGI KARARA. .SIZIN HER GUN FARKLI KARAR VE YORUMLARINIZ BIZI VATANDAS OLARAK UZUYOR

SIRADAKİ HABER