HEMŞİRELER VE EBELER BİRLİĞİ'NDEN BİLDİRİM ÇAĞRISI

  Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği, yasada belirtilen niteliklere haiz olmayan ve üye kaydı olmadığı halde mesleği icra...

HEMŞİRELER VE EBELER BİRLİĞİ'NDEN BİLDİRİM ÇAĞRISI
banner32

 


 Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği, yasada belirtilen niteliklere haiz olmayan ve üye kaydı olmadığı halde mesleği icra edenlerin, gerekli yasal işlemlerin yapılabilmesi için bildirim yapmaları gerektiğini açıkladı. 

Birlikten yapılan açıklamada,  Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği Yasası hükümlerine vurgu yapılarak, KKTC sınırları içerisinde hemşirelik ve ebelik mesleğini icra edebilmek için gerekli hükümlere yer verildi. 

banner69

Açıklamada, “Hemşire olarak görev yapabilmek için Yüksek Öğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu (YÖDAK) tarafından denkliği tanınmış bir fakülte veya yüksekokuldan yüksek hemşire olarak mezun olmak veya hemşirelik ön lisans eğitimi veren bir kurumdan hemşire olarak mezun olmak ve birliğe üye olmak zorunluluğu bulunuyor. 
Ebe olarak görev yapabilmek için ise YÖDAK tarafından denkliği tanınmış bir fakülte veya yüksekokuldan yüksek ebe olarak mezun olmak veya ebelik ön lisans eğitimi veren bir kurumdan ebe olarak mezun olmak ve birliğe üye olma zorunluluğu vardır” denildi.

Açıklamada, birlik yasası gereği bu niteliklere haiz olmayan ve üye kaydı olmadığı halde mesleği icra eden bireylerin “3301131” veya “3301132” numaralı telefonlara bildirim yapmasının gerekli yasal işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için büyük önem taşıdığı kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER