Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplandı
banner32
banner78

Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, CTP Milletvekili Komite Başkanı Doğuş Derya başkanlığında toplandı. 
Meclis Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre komite; gündeminde bulunan “Hayvanların ve İşletmelerin Tanımlanması ve Kaydı (Değişiklik) Yasa Tasarısı”, “Aile (Evlenme ve Boşanma) (Değişiklik) Yasa Tasarısı” ve “Ceza (Değişiklik) Yasa Önerisi” (Öneri sahipleri: CTP Lefkoşa Milletvekili Sayın Doğuş Derya, CTP Lefkoşa Milletvekili Sayın Dr. Sıla Usar İncirli ve CTP Girne Milletvekili Sayın Fazilet Özdenefe) görüştü.
Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, ilk olarak, “Hayvanların ve İşletmelerin Tanımlanması ve Kaydı (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı görüşerek oybirliği ile onayladı.

banner69
Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, daha sonra, “Aile (Evlenme ve Boşanma) (Değişiklik) Yasa Tasarısı”nı madde madde görüştü. Komite, yasa tasarısı ile ilgili çalışmalarını bir sonraki toplantısında görüşmeye devam edecek.
Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi, “Ceza (Değişiklik) Yasa Önerisi”nin (Öneri sahipleri: CTP Lefkoşa Milletvekili Sayın Doğuş Derya, CTP Lefkoşa Milletvekili Sayın Dr. Sıla Usar İncirli ve CTP Girne Milletvekili Sayın Fazilet Özdenefe) genel görüşmesini de gerçekleştirdi. Komite, konu ile ilgili çalışmalarını bir sonraki toplantısında ele almaya devam edecek.
Komite toplantısına davetli olarak, Fazilet Özdenefe (Öneri Sahibi), Sıla Usar İncirli (Öneri Sahibi), Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Kıbrıs Türk Barolar Birliği, Mülteci Hakları Derneği ve Veteriner Dairesi’nden yetkililer katılarak konu ile ilgili görüş ve önerilerini bildirdiler. 
Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi toplantısına, CTP Milletvekili Komite Başkanı Doğuş Derya, UBP Milletvekili Komite Başkan Vekili İzlem Gürçağ Altuğra, CTP Milletvekili Asım Akansoy, HP Milletvekili Erek Çağatay, HP Milletvekili Jale Refik Rogers, UBP Milletvekili Nazım Çavuşoğlu ve UBP Milletvekili Yasemi Öztürk katıldı.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER