İlkokullarda yerli ürün haftası

İlkokullarda yerli ürün haftası
banner32

Kıbrıs Türk Sanayi Odası (KTSO) organizasyonunda, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gıda Mühendisleri Odası ve Ziraat Mühendisleri Odası iş birliğinde, “12-18 Aralık Yerli Ürünler Haftası” dolayısıyla 5 ilkokulda fidan ekimi ve yerli ürünlerle sağlıklı besleniyorum semineri düzenlendi.

Etkinlikler 12 Aralık’ta Lefkoşa Şht. Doğan Ahmet İlkokulu’nda gerçekleştirilen açılış töreni ile başladı ve hafta boyunca belirlenen okullarda devam etti. 

banner69
Sanayi Odasından verilen bilgiye göre, açılış törenine KTSO Başkanı Candan Avunduk ve Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Burhan katılarak yerli ürün tüketmenin önemine değinen kısa birer konuşma yaptı.
Etkinlikler kapsamında yerli ürün kullanımının önemine ve KKTC sanayi bilincinin geliştirilmesine katkıda bulunmak üzere ilkokul öğrencilerine yönelik iki ayrı kampanya düzenlendi.
“Yerli Ürünlerle Sağlıklı Besleniyorum” ve “Öğrenciler Üretiyor” sloganıyla düzenlenen kampanyalarla, ilkokul 4. ve 5. sınıf öğrencilerine üretimin önemini anlatmak, ağaç ve fide dikim uygulamaları yaptırmak, üretim ve sanayi bağlantısını güçlendirmek, tüketim yerine üretim odaklı olunmasını aşılamak, yerli ürünleri tanıtmak, yerli gıda ürünlerinin faydalarını anlatmak ve üretim bilincini geliştirmenin amaçlandığı kaydedildi.
Etkinlikler, Şht. Doğan Ahmet, Necati Taşkın, Aydınköy, Hasan Cafer ve Lapta ilkokullarında gerçekleşti.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER