İsmet Kotak, 10’uncu ölüm yıl dönümünde anıldı

İsmet Kotak, 10’uncu ölüm yıl dönümünde anıldı
banner78

KKTC’nin kurulmasında katkısı bulunan, eski bakan, milletvekili, gazeteci, yazar, BRT’nin eski müdürlerinden İsmet Kotak, 10’uncu ölüm yıl dönümünde mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Törene başta Cumhurbaşkanı Ersin Tatar olmak üzere, Kotak ailesi ve sevenleri katıldı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, anma etkinliğindeki konuşmasında Kotak’ın Kıbrıs Türk halkının milli mücadelesinde büyük hizmetleri olan, milliyetçi, vatanperver, çalışkan ve zeki bir insan olduğunu ifade ederek ona büyük bir vefa borcu olduğunu söyledi ve rahmetle andı.

banner69
Cumhurbaşkanı Tatar, İsmet Kotak’ı anmak için her yıl düzenlenen törene katıldığını anımsatarak, Kotak’ın verdiği hizmetlerin hiçbir zaman unutulmayacağını belirtti.

Kooperatifçilik ruhunun ülkeye yerleştirilmesinde İsmet Kotak’ın katkılarına ve kalkınma planlarına öncülük ettiğine işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, siyaseti bırakmasının ardından da Kotak’ın her türlü alanda yol gösterici olduğunu dile getirdi.

Kotak’ın da Kıbrıs’ta iki ayrı egemen devletin varolması düşüncesinde olduğuna, KKTC’ye inanan ve Kıbrıs Türk halkının davasına hizmet ettiğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Tatar, Kotak’ın halka hizmeti seven biri olarak çeşitli alanlarda hizmetlerini sürdüren enerjik biri olduğunu dile getirdi.

Anavatan Türkiye ile birlikte, Kıbrıs Türk halkının egemenliği, bağımsızlığı ve hürriyeti için Doğu Akdeniz’de ulusal çıkarlarımızın korunmasında İsmet Kotak gibi isimlerden aldığımız bayrağı en iyi şekilde sürdüreceğimizi kabri başında paylaşmak istediğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, Kotak’ı bir kez daha rahmetle andı.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER