İthal ete izin verilmesine eleştiri

İthal ete izin verilmesine eleştiri
banner32
banner78

Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği, bakanlar Kurulu’nun Tarım bakanlığına et ithali izni vermesini eleştirerek, “Öngörüden yoksun ne yaptığını bilmeyen bakanlar kurulu ve Tarım Bakanı bu ortamda ithal ete izin vererek neyi hedeflediklerini anlamış değiliz” dedi.
Hayvan Üreticileri Ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları yaptığı yazılı açıklamada, Covid-19 hastalığından dolayı ülkede her yerin kapatıldığını, otellerde, restorantlarda ve okullarda insan kalmadığını, evine kapatılmış halkın ekonomik ve psikolojik olarak çöküntü içinde olduğu bu durumda bakanlar kurulunun almış olduğu kararın tamamen becerisizlik olduğunu savundu.

banner69
Bu zor günlerde her türlü riske rağmen üretim yapmaya çalışan, ürettiğini pazarlamakta zorluk çeken, ürettiğinin karşılığını alıp alamayacağı belirsizlik içinde olan hayvancılara karşı yapılan bu hareketin düpedüz bir terbiyesizlik olduğunu ileri süren Naimoğulları, “Bir yandan canlı hayvan satışının durma noktasına geldiği, öte yandan birçok kasabın dükkanında satamayıp elinde kaldığı etler ortadayken sizler hangi mantığa göre canıyla uğraşan üreticiyi stres altına sokarak mağdur ediyorsunuz” dedi.
Naimoğulları açıklamasına şöyle devam etti;
“Anlaşılan odur ki Covid-19 salgını sizleri öyle bir etkilemiş ki ne yaptığınızı bilmemektesiniz. Bizim önerimiz sizlerin acilen piskolojik destek almanızdır. Bu süreçte malıyla ve canıyla uğraşan, üreten insanlara sizin verecek desteğiniz kalmamıştır. Allah yardımcımız olsun”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER