KAMU-SEN'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

  Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), engellileri refah, mutlu ve bilinçli kılmanın, toplumun ve devletin asli...

KAMU-SEN'DEN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI
banner32

 

 Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), engellileri refah, mutlu ve bilinçli kılmanın, toplumun ve devletin asli görevlerinden olduğunu vurguladı.
Kamu-Sen’den 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle yapılan yazılı açıklamada, bu haftanın KKTC’de Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülke ile eş zamanlı değerlendirildiği belirtildi.

banner69
Bu hafta boyunca engellilerin sorunlarının tartışıldığını, sakatlığa neden olan etkenlerin açıklandığını ve bu etkenlerin ortadan kaldırılabilmesi için çareler arandığı kaydedilen açıklamada, Kamu-Sen’in, Engelliler Haftası boyunca her gün ayrı bir sakatlık konusunu inceleyeceği duyuruldu.
Engelliler Haftası açılışının yarın yapılacağı belirtilen açıklamada, 16 Mayıs’ta da haftanın genel değerlendirmesinin yapılacağı kaydedildi.
“Bilinmelidir ki engellilerin de hayatlarını sürdürebilmeleri için, çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekmektedir” denilen Kamu-Sen mesajında, herkese kazasız, sağlıklı ve duyarlı günler dilendi

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER