KANBAY'DAN ÖZERSAY'A NEZAKET ZİYARETİ

 “EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE DESTEK SÜRECEK”   Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi...

KANBAY'DAN ÖZERSAY'A NEZAKET ZİYARETİ
banner83
banner80

 “EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE DESTEK SÜRECEK”

 

 

 

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ile görüştü. Kanbay, “Türkiye Cumhuriyeti, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devletine, hükümetlerine, Kıbrıs Türk halkına her zaman desteğini, ilgisini ve sevgisini ortaya koymuştur. Önümüzdeki dönemde de bunu en güçlü şekilde sürdürecektir, bundan herkes emin olsun” dedi.

 

 

 

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay’a göreve yeni başlaması nedeniyle nezaket ziyaretinde bulundu. Özersay, Kanbay’ı bakanlık girişinde karşıladı.

banner69
 

Görüşmede, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Mustafa Lakadamyalı ile TC Lefkoşa Büyükelçiliği Müsteşarı Yasin Temizkan da hazır bulundu.

 

Kanbay görüşmede, Özersay’ı yeni üstlendiği görevden dolayı tebrik etti ve başarı dileklerini iletti.

 

 

 

Kanbay, iki bakanlık arasındaki ilişkilerin devletlerarası anlaşmalara dayalı olduğunu ve bu anlaşmaları ciddiyetle yürüttüklerini de vurguladı.

 

“MEMNUNİYET VERİCİ”

 

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da, Kanbay’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “TC’nin bundan önce olduğu gibi bundan sonra da pek çok konuda KKTC Dışişleri Bakanlığı yanında hükümetine de vereceği katkıyı devam ettireceğini sizden duymak memnuniyet vericidir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER