Karadeniz Kültür Derneği’nden Hamsi Festivali

Karadeniz Kültür Derneği’nden Hamsi Festivali
banner32
banner78

KKTC Karadeniz Kültür Derneği’nin 11’incisini düzenlediği Hamsi Festivali bugün yapılıyor. Festivalin açılışına siyasi parti, başkan ve temsilcileri de katıldı.
Girne Belediyesi pazar alanında bu sabah kurulan Festivalde halk dansları gösterileri ve konserlerin yanında halka ücretsiz hamsi ikramı da yapıldı.

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar , Karadeniz Kültür Derneği tarafından Girne açık pazar alanında bugün 11’ncisi düzenlenen geleneksel hamsi festivalinde yaptığı açıklamada, KKTC vatandaşları arasında ayrım yapmanın doğru olmadığını ifade etti.

“Kader birliğimiz var. Bu Devleti birlikte kurduk, birlikte yaşatacağız” ifadelerini kullanan Tatar, Kıbrıs Türk halkını 1974 öncesine götürme hayalinde olanlara karşı birlikte mücadele edeceklerini kaydetti. 

banner69
Tatar sözlerini şöyle tamamladı: 

“KKTC Karadeniz Kültür Derneği’ne davetleri için teşekkür ederim. Derneğin diğer eski başkanları yanı sıra Ahmet Zengin ile Mustafa Gökmen’i derneğe katkılarından dolayı teşekkürlerle yad ederim. 

KKTC gerçeği altında farklı kültürlerin birleşmesi bir zenginliktir. Bu halkın kültürü geçmişten bu yana böyle oluştu. Esas olan kültürel kaynaşmayı sağlayabilmek ve bunu ayrımcılık için değil birleşme ve zenginleşme için kullanabilmektir.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 17:05
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER