KAÜ'DEN ZEYTİN DALI HAREKÂTI'NA KAN BAĞIŞI İLE DESTEK…

  Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Arabahmet kampüsünde Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı iş birliğiyle, Afrin’de...

KAÜ'DEN ZEYTİN DALI HAREKÂTI'NA KAN BAĞIŞI İLE DESTEK…
banner80

 

 Kıbrıs Amerikan Üniversitesi (KAÜ), Arabahmet kampüsünde Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı iş birliğiyle, Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekâtı’na katılan askerler için kan bağışı etkinliği düzenledi.

KAÜ’den yapılan yazılı açıklamada, Arabahmet kampüsünde, 10.00 - 14.00 saatleri arasında düzenlenen Mustafa Gürsoy Gezici Kan Bağışı Otobüsü’nde 40 başvuru olduğu ve 22 ünite kan bağışı yapıldığı bildirildi.

VEHBİ

KAÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Doç. Dr. Asım Vehbi açıklamasında, kanın,  tek kaynağı insan olan ve yerinde kullanıldığında hayat kurtaran tedavi aracı olduğunu belirterek, Türkiye’ye ve Mehmetçiklere destek belirtmek için kan bağışı yaptıklarını söyledi.

banner69

TUTKU

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Kan Bağışçısı Kazanım Sorumlusu Şerife Tutku da, KAÜ Arabahmet Kampüsü’nde çok anlamlı bir tema ile sosyal sorumluluk projesinde olmaktan mutlu olduklarını, kan temini konusunda yaşanan sıkıntılardan dolayı Türkiye Kızılay Derneği ve Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde gönüllü kan bağışı topladıklarını kaydetti.

“KKTC’de yaşayan 18-65 yaş arası, 50 kilo üzerindeki herkesi kan bağışına davet ediyorum” diyen Tutku, sosyal medyada #kanverkktc tabelası ile paylaşım yapılarak destek verilebileceği gibi, www.kanver.org sayfasından kan bağışı ile ilgili tüm bilgiye ulaşılabileceğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER