KKTC'de 2 yeni vaka daha

KKTC'de 2 yeni vaka daha
banner78

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamada bugün 82 testin yapıldığını ve yapılan test sonuçlarına göre 2 positif vakaya daha rastlandığını açıkladı.

Bakan Pilli, basında yer alan bir kişinin daha hayatını kaybettiği haberlerini değerlendirirken, Selim Çelik isimli Türkiye vatandaşı bir kişinin hayatını kaybettiğini belirtti ve konuyla ilgili şunları söyledi.

"Kendisi 1965 Düzce doğumluydu. 55 yaşındaydı. Dün, 13.30 Lefkoşa devlet hastanesine müraacat etti. Hasatnın durumu ağırdı. Kendisine birbirini tamamlayıcı 2 covid testi yapıldı. İkisinin testi de negatif çıktı. Ancak Lapta'ta oturan bu kişi de zature vardı.Ayrcıa siroz, hipertansiyon ve şeker sorunları da bulunuyordu. Hasta yoğun bakıma alındı ve bugün saat 11.45'de hastamızı maalesef kaybettik. Ancak hastamızı covid 19 nedeniyle kaybettiğimiz iddiaları doğru değildir."

Pilli, bugüne kadar 1103 test yapıldığını ve bugüne kadar 64 vakaya raslanıldığını ifade etti.

29 kişinin de taburcu edildiğini söyleyen Pilli,  34 kişinin tedavisinin halen devam ettiğini ,yoğun bakımda da 3 kişinin olduğunu açıkladı.

Pilli resmi açıklamalar dışında kulaktan dolma haberlere itibar edilmemesini isterken her zaman şeffaf bir şekilde bilgileri açıklayacaklarını duyurdu. 

Bakan Pilli, hastaların bölgesle dağılımını ise şöyle açıkladı.

banner69
Lefkoşa: 9

İskele-Karpaz: 13

Lapta: 4

Beyramudu: 3

Girne: 2

Gazimağusa: 3

Ayrıca Alman turistler

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 17:26
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER