KONSERİ, JAPON KRALİYET AİLESİ DE İZLEDİ

  54. Suzuki Grand Concert’e davet alan Kıbrıs Sanat öğrencileri, 4 Nisan Çarşamba günü Japonya’nın başkenti...

KONSERİ, JAPON KRALİYET AİLESİ DE İZLEDİ
banner32

 

 

54. Suzuki Grand Concert’e davet alan Kıbrıs Sanat öğrencileri, 4 Nisan Çarşamba günü Japonya’nın başkenti Tokyo’da Ryogoku Kokugikan Sumo Arena’da konser verdi.

Yaklaşık 2 bin Suzuki öğrencisinin katıldığı konserde, 6 Kuzey Kıbrıslı çocuğumuz da kemanlarıyla sahnedeki yerini aldı.

Konseri izlemek üzere Arena’ya gelen Japonya İmparatoru, eşi ve prenses binlerce izleyicinin alkışlarıyla karşılandı. Son derece etkileyici bir atmosfer içinde çalan Kuzey Kıbrıslı öğrenciler, konser sonrası duygularını gizleyemeyerek büyük bir gururla gözyaşlarına boğuldu.

Kuzey Kıbrıs hatta Türkiye adına bir ilki gerçekleştiren 6 keman öğrencisi Eriz, Ekin, Lara, Nehir, Sesil ve Senem, Kuzey Kıbrıs’ın Tokyo’daki sesi oldu.

Lisanslı Suzuki keman eğitimcisi Gözlem Özdeğirmenci ve İzlem Özdeğirmenci ile çalışmalarını sürdüren öğrenciler çok geniş bir repertuar ile konserde yer almayı başardı.

Konser öncesi Kıbrıs Sanat öğrenci ve eğitmenleri Tokyo şehrinin tarihi ve kültürel yerlerini de gezme imkanı buldu.

Tokyo’nun en eski tapınağı olan ünlü Senso-ji Tapınağı, kiraz çiçeklerinin açtığı ünlü Ueno Parkı’nı, Otantik bölgesi Asakusa’yı, birçok filmde yer alan ünlü yaya geçidi ve kavşağı ile tanınan Shibuya bölgesini ve Tokyo’nun yine ünlü Rainbow Köprüsünü’de ziyaret etti. Ayrıca Japonya’nın nefis lezzetlerinden Sushi’nin çok farklı çeşitlerini de tatma imkanı buldular.

banner69
 

Konser Sonrası Kıbrıs Sanat öğrenci ve eğitmenleri TC Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan’ın davetine katıldı.

Kıbrıs Sanat keman öğrencileri Suzuki Grand Concert’in ardından TC Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan’ın Büyükelçilik’teki davetine katılarak bir de küçük konser verdi.

Büyükelçi Mercan harika bir ev sahipliği yaparak çocuklarımıza övgüler yağdırdı. “Burası sizin evinizdir, Japonya ile ilgili her konuda yanınızdayım. Haberim olsun” dedi. Çocuklar Türk mutfağını içeren yemekleri görünce mutluluklarını gizleyemedi.

TC Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ da Büyükelçilikteki resepsiyonda idi.

TC Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ çocuklarımızın performansını beğendiğini söyleyerek onlarla uzun süre sohbet etti.

Akdağ çocuklara “ sizin için ne yapmamı isterseniz gelin bana söyleyin” dedi.

Ercan’da çiçekli karşılama

Başarılı bir konser seyahatinin ardından çocuklar ve eğitmenleri, aileler tarafından Ercan Havaalanı’nda çiçekler ile karşılandı.

Güzel bir etkinliğin mutluluğu çocukların ve eğitmenlerin yüzlerinde görülüyordu.

KAYNAK KIBRIS

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER