KSP, BARIŞ VE DEMOKRASİ MİTİNGİNİ SELAMLADI

 Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP),26 Ocak Cuma günü Sendikal Platform tarafından düzenlenen “Barış ve Demokrasi Mitingini”, “coşkuyla selamladığını”...

KSP, BARIŞ VE DEMOKRASİ MİTİNGİNİ SELAMLADI
banner80

 

Kıbrıs Sosyalist Partisi (KSP),26 Ocak Cuma günü Sendikal Platform tarafından düzenlenen “Barış ve Demokrasi Mitingini”, “coşkuyla selamladığını” belirtti.

banner69
KSP Merkez Komitesi yaptığı yazılı açıklamada, “Barış ve Demokrasi Mitingine, Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan Kıbrıslı,  Türkiyeli, Asya ve Afrika kökenli her kesimden insan katılarak faşizme karşı tepkisini dile getirdiği” ifade edildi. 

Kuzey Kıbrıs halkının baskılara itibar etmeyeceğini, demokratik ve barışçıl bir tepkiyle ortaya koyduğu ifade edilen açıklamada, mitingin faşist baskılara ve düşünce özgürlüğünün yok edilmesine karşı çıkmanın dışında verdiği başka önemli mesajlar da olduğu savunuldu.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

“Kıbrısımızın kuzeyinde de, güneyinde de, emperyalizme karşı, onun yerli işbirlikçilerine, militer ve paramiliter silahlı faşist güçlerine karşı,  bağımsız, birleşik ve doğrudan demokratik Kıbrıs’ı yaratana kadar mücadelemiz sürecektir.”

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER