KTAMS'dan "Kalkınma Bankası" açıklaması

KTAMS'dan "Kalkınma Bankası" açıklaması
banner83
banner80

Kıbrıs Türk Ammem memurları Sendikası, Kalkınma Bankasında yöneticilerden kaynaklandığını savunduğu huzursuzluk olduğunu belirterek yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

banner69
"Yatırımlara finansman sağlayarak ülkemiz kalkınmasına katkı koymak gibi önemli bir misyonu olan Kalkınma Bankası’nda son zamanlarda yöneticilerden kaynaklanan büyük bir huzursuzluk yaşanmaktadır.

Sendikamızın örgütlü bulunduğu Kalkınma Bankası’nda adil olmayan uygulamalar ve mobbing nedeniyle iş barışı bozulmuştur. Bu durum çalışanların verimliliğini olumsuz yönde etkilediği gibi bankadan hizmet alanlar açısından da mağduriyet yaşanmasına neden olmaktadır.

Kalkınma Bankası Teşkilat Yasası güncelliğini yitirmiş olup yetki karmaşası yaşanmasına ve hizmetlerin aksamasına yol açmaktadır.

Sendikamızın talebi bankanın teşkilat yasasının güncellenmesi için ivedilikle çalışma başlatılması ve çalışanlara uygulanan mobbing ve ayrımcılığa derhal son verilmesidir. Uyarılarımızın dikkate alınmaması halinde her türlü yasal eylem hakkımızı kullanacağımızı duyururuz."

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER